Yedigöller | Bolu Kamp

Bolu Yedigöller Milli Parkı 1965 yılında milli park olarak korumaya alınmıştır.

Bolu Yedigöller Şehir merkezinin yaklaşık 40 km kuzeyinde bulunuyor. E80 yolundan ayrıldıktan sonra yedigöller maceramız başlamış oldu.

Yedigöller yoluna girdimizde yanlış yoldan mı gidiyoruz diye düşünmeye başladım. Çünkü internette gördüğüm fotoğraflara hiç benzeyen bir yer yoktu. Yaklaşık 20 km sonra yollar kıvrılmaya inişli-çıkışlı olmaya başladı. Yalan olmasın midem kalkıyordu. Bitki örtüsü karadeniz bitki örtüsü gibi olmaya başlamıştı. Fakat yol git git bitmiyordu , dön allah dön in allah in çık allah çık… yol iyice baymaya başlamıştı. Derken milli park sınırlarının içerisine girmiş bulunduk. Parkın yolları arnavut kaldırım taşlarından. İşin ilginç yanı bu taşları bütün yol boyunca kim nasıl üşenmeden dizdi.. Hayret verici bir şey. Neyse giriş yaptık arabamızı otoparka koyduk.
Harita üzerinden anlatayım : Bolu Yedigöller Milli Parkı Haritası:

Bolu yedi göllerdeki göller heyelan nedeniyle akarsuyun önünü keserek oluşmuştur.

Biz çadırımızı derin gölün yanına kurduk , otoparka yakındı iyi oldu. Bazı telefon hatları çekmiyor. Girişte baz istasyonu var ama pek işe yaramıyor. Çadırımızı kurduktan sonra biraz turladık. Kamp alanlarında ateş ve mangal yakmak yasak. Soğuk olduğu zamanlarda 19:00-08:00 arası ısınmak için ateş yakmaya izin veriyorlar. 

Mangal yapmak için büyük gölün 3 km ilerisinde akarsu kenarında çok güzel mangal yerleri var. Sadece oralarda izin veriliyor.

Milli parkın içerisinde arkadaşlarınız ve aileniz ile bungalov evlerde kalabilirsiniz. Çok şirin doğaya uygun evler.

Mangalımızı yaptıktan sonra kamp alanına döndük  sohbet muhabbet ettik ve uyuduk. Gece 02:00 den sonra çok ama çok soğuk oluyor dikkat etmelisiniz. Tulumlarınızı iyi seçmelisiniz. Sabah donarak uyandıktan sonra spor amaçlı ( yakala bırak ) büyük gölde balık tuttum. Fotoğraf çekildikten sonra tekrar göle bıraktım . Gerçekten çok fazla balık var.

Kamp ücreti 20 TL

Tuvalet , büfe , bir kaç işletme bulunuyor.

Video:

Nerede ? Rota , Yol Tarifi********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

3 Comments

  • Avatar

    MErhaba, hangi aydı gittiğiniz zaman?

    • Kamp Günlüğü

      Merhaba , Temmuz ayında gitmiştik. Öğlen Yakıcı sıcak oluyor gece dondurucu soğuk.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir