Ucuz Kamp Çadırı


” ucuz kamp çadırı ” olarak tabir edilen çadırlar hakkında biraz bilgi vermek istedim. Bu konunun yeni kampçılar için önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü ilk deneyimlerini daha güzel şekilde gerçekleştirmelerini diliyorum. Böylelikle doğaya ve kampçılığa dayalı olumsuz düşüncelerin oluşmasını engellemek istiyorum.

” Ucuz Kamp çadırı ” olarak tabir edilen çadırların geneli çin üretimidir. Bilindiği üzere çin ürünlerinin birçoğu insan sağlığını tehdit etmektedir. Çin üretimi ucuz çadırların dayanıklığı , performansı ve sağlık açısından değerlendirmelerde ve bilgilendirmelerde bulunacağım.

Not: Ucuz çadır yani piyasa ortalamasının çok altında kalan çadırlar.

 1. Kullanılan malzeme ucuz ve kalitesiz olduğu için  güneş altında kesinlikle çadırınızı kurup içerinde bulunmayınız. Isınan tenteden gelen erimiş lastik kokusu sizi rahatsız edecektir. Uzun süreli solumalar da sağlığınızı olumsuz etkileyecektir.
 2. Ucuz olmasının sebebi maliyetinin düşük olmasıdır. Bunu şöyle yorumlayabiliriz; kullanılan malzemeler dayanıklı değil ve kullanım süresi kısa vade dedir. Yıllarca kullanabileceğiniz bir ürün değildir.
 3. Eğer çok fazla kamp yapan biri değilseniz örneğin yılda 4-5 kere kamp yapıyorsanız fiyat performans açısından gerekli önlemleri aldığınızda iyi bir ürün olabilir.
 4. Kullanırken kesinlikle çadırı hor kullanmayınız. Tentesi çok ince olduğu için çok basit yırtılabilir. Bunun için yanınızda tamir bandı bulundurmalısınız.
 5. Özen gösterilmeden yapıldığı için dikiş ve birleşme yerleri çok çabuk sökülebiliyor.
 6. Yağmur geçirmez özellikleri vadedilenin aksine yağış sırasında yaklaşık 10 dakika sonra su geçirmeye başlıyor. Çünkü tentesi kaliteli değil. Sizi madur edebilir.
 7. Kullanacaksanız eğer güneşten ve yağmurdan korunmak için üzerine koruyucu branda eklemelisiniz.
 8. Alırken kesinlikle dikiş ve birleşme yerlerini kontrol ediniz. Defolu olma ihtimali yüksektir.
 9. Polleri ( çadır iskeletini sağlayan bir birine geçmeli çubuklar ) sağlam değil. Özellikle pollerin içinde bulunan lastik çok basit bir şekilde kopabilir.
 10. Genellikle kazık bölümü zemin kısmından yere sabitleniyor, gövde kısmında ip geçirip yere kazık ile sağlamlaştırmak için bir bölmesi olmuyor. Bu durum rüzgarlı havalarda çadırın fazla sallanmasına neden olacaktır. Bunu gidermek için pollere ip bağlayıp kazıklar ile yere sabitlenmeli.

Kalite anlayışı günümüzde kıyaslamalar ve fiyat ile gerçekleştiği için ve sosyal medyadan gelen soruların konusu olan ” ucuz çadır” hakkında  sizlere bilgiler vermek istedim. Umarım işinize yarar. Doğada görüşmek üzere …

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Yorumu formunu geç

  • Halil on Haziran 30, 2019 at 11:08 am
  • Cevapla

  Size bu yapmış olduğunuz hizmetten dolayı teşekkür ediyorum

  1. Rica ederim Halil bey , yorumunuz için ben teşekkür ederim.

  • Mehmet on Temmuz 30, 2018 at 12:46 am
  • Cevapla

  Fiyat ve marka söyleyebilirmisiniz çünkü 190 liralık Çadır bize pahalı geliyor başkasına ucuz şimdi ben 190 sağlam olur deyip almalımıyım

  1. Tabii ki , örneğin andoutdoor ve monodome gibi çadırlar. Çoğunun markası belirtilmez. Ancak görsel olarak hepsi birbirine benzer .

  • Hasret on Haziran 10, 2018 at 5:37 pm
  • Cevapla

  size katlyorum. Ben aldığımda dikişleri köşesi söküktü kendim diktm. Ama ben çok fırsat bulmadıım icin ara sıra işimi görüyor.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.