Sürüngen Akvaryum – Antalya


Antalya da pek çok gezilecek yer var  . Benim hayvanlara olan sevgimden dolayı ben sürüngen akvaryumunu gezip görmek istedim. Gerçekten çok fazla böcek ve sürüngen bulunuyor. Ayrıca sonlara doğru çok güzel kuşlar var. ilk defa böyle güzel kuşlar gördüm rengarenk..

Aşağıdaki galeride bütün hayvanlar bulunuyor. En ilginçleri ; Ayaklı Yılan , Gila Canavarı , Semender , Timsah Yiyen Kaplumbağa

 • Egoztik kuş
  Egoztik kuş
 • Egoztik kuş
  Egoztik kuş
 • Egoztik kuş
  Egoztik kuş
 • Ayaklı Yılan
  Ayaklı Yılan
 • Mısır igoanası
  Mısır igoanası
 • Timsah Kaplumbağası
  Timsah Kaplumbağası
 • Semender
  Semender
 • Egzotik Kuşlar
  Egzotik Kuşlar

Sürüngen akvaryumunda yılan , kurbağa , kertenkele türleri , böcek türleri , kaplumbağa türleri ve timsahlarda bulunuyor. İçerideki müzik ortamı geriyor biraz. Zaten sağınız solunuz zehirli ve yırtıcı hayvanlarla dolu birde gerilim müziği koymuşlar ayrı geriliyor insan.

 

Bir şey dikkatimi çekmişti hemen size aktarayım. Arjantin dev hamam böceğinin yavruları bulunduğu akvaryumun dışına çıkmışlardı. Sağda solda bir sürü küçük hamam böcekleri vardı. İnsan görünce bir tuhaf oluyor kıyafetlerimi çıkışta çırptım her ihtimale karşı.

Tarihi bir kaç tane kalıntılarda var. Bin yıllık , milyon yıllık fosillerde bulunuyor. Gerçekten mükemmel bir yer Tavsiye ederim.


Dünyanın En Zehirli Sürüngeni : 

 

Gila canavarının tükürüğünde bulunan kimyasallardan bazıları ölüme sebep olabilecek kadar tehlikelidir. Amerikalı bilim adamları 2005 yılında Exendin-4 kimyasalını Gila Canavarı’nın tükürüğünde tespit ederek diyabet hastalığının tedavisi için kullanılmasını uygun buldular. Tespit edilen bir başka kimyasalın ise, hafıza ile ilişkili hastalıkları iyileştirebildiği görüldü. Alzheimer ve ADHD hastalıklarının tedavisine yönelik çalışmalar hızla devam etmektedir.

 

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri
2022 Yılı İndirimli Ücretler


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://kampgunlugu.com/surungen-akvaryum-antalya/

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.