Suluada Hakkında Bilgi – Antalya


Suluada nerede , suluada kamp çadır alanı, suluada plaj, suluada tekne tur fiyatları , suluada gezilecek yerler

Suluada Genel Bilgi


Suluada Antalya ilimize bağlı olan bir adadır. Antalya Kumluca’ya bağlıdır. Antalya Merkezden 90 kilometre mesafede bulunan Adrasan mevkinden Suluada’ya ulaşım sağlanmaktadır. Antalya Merkez otogarda bulunan İlçe terminalden Adrasan’a servisler gitmektedir. Servislere kişi başı 15-20 TL verilerek Antalya’dan Adrasan’a ulaşabilirsiniz. Adrasan’dan Suluada’ya tekne ile ulaşım sağlanmaktadır. Tekneler 10:00 ile 18:00 arasında turlar düzenlenmektedir.  Suluada adını ada içerisinde bulunan tatlı su kaynaklarından almaktadır.


suluada

Akdeniz’in Maldivleri / Antalya’nın Maldivleri olarak tabir edilen Suluada’nın turkuaz suyu ve temiz bembeyaz plajları görülmeye değer bir yer haline gelmesini sağlıyor. Suluada da 2 tane plaj bulunmaktadır. Adanın yapısı kayaç şeklinde ve yamaç tepeler sahile uzanıyor. Yamaçlarda keçileri görebilirsiniz. Ada içerisindeki tatlı su kaynaklarının şifalı olduğuna inanılmaktadır. Suluada’da bir kaya parçasının üst kısmında  yer alan minik bir doğal Çeşme var. Kayanın üst kısmından akması ise olağanüstü ve ilginç.

Ada’nın güney yönünde bir kısmı denizden ayrı ancak onlarca metre yüksekten doğal şekilde birleşik yani iki taraflı denizin akıntı ile deldiği açık tüneli var. Yanındaki mağaraların içinde yukarı baktığınızda büyük bir sonsuzluk görünür. Buradan denize baktığınızda sabah çok farklı turkuaz tonları, akşam da en güzel parlament mavisi tonlarını görürsünüz.


suluada

Suluada Tekne Turu Hakkında


Tekne Turu Adrasan’dan başlıyor ve ilk önce Suluada’nın tatlı su akan bölümüne demir atılıyor. Burada birbuçuk saat deniz girebiliyorsunuz. Öğle yemeğini de burada yeniyor. Yemekte genellikle Makarna , Levrek , Salata , ve biber turşusu veriliyor. İçecek istediğinizde satın alabiliyorsunuz. Daha sonra adanın arkası olarak bilinen yerdeki plajda tekrar Bir buçuk saat denize girmeniz için vaktiniz oluyor. Bu vakit içerisine çay ikramları ve bisküvi ikramları yapılıyor. Daha sonra adanın ön tarafındaki sahile gidiliyor ve burada da bir buçuk saat demir atılıyor denize girilebiliyor. Daha sonra  meyve ikramları yapılıyor ve tur bitiyor.

suluada

Suluada Kamp Alanları


Suluada plajları ve sahilleri düzlük olduğu için günü birlik veya uzun süreli çadır kurabilirsiniz. Bir kaç günlük çadır kuracaksanız yiyecek içeceklerinizi yanınızda götürmelisiniz. Genellikle gece konaklama yapılmamaktadır. Tekneler 10:00 ile 18:00 arsında adaya uğramaktadır bu yüzden konaklamak pek uygun değil risk almaya gerek yok, bir hastalık durumunda hastaneye ulaşmak güç olabilir diye düşünüyorum.

 

Suluada Fiyatlar / Ücretler


 • Antalya – Adrasan arası servis ücreti kişi başı 15 – 20 TL.
 • Adrasan – Suluada Tekene turları kişi başı 70 – 80 TL.
 • Çadır ücreti alınmamaktadır.

 

Yapılacak Etkinler


 • Dalış yapabilirsiniz
 • Deniz gözlüğü ve şnorkel ile denizin keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Profesyonel Fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz

 

Suluada Yol Tarifi


 

***Antalya’da bulunan diğer kamp alanları için tıklayınız.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Yorumu formunu geç

  • Yavuz Selim Kaptanoğlu on Mayıs 28, 2020 at 3:08 pm
  • Cevapla

  Tekne haricinde kano ya da ufak bir botla da gidilebilir mi ? Adada kamp alanları var mı yoksa istediğimiz yerde kamp kurabiliyor muyuz ? Ayrıca çöp politikası belirtilmiş mi ?

  Teşekkür ederim

  1. Merhabalar, Kano ile zor olur diye düşünüyorum. Kıta ile Ada arasındaki en yakın mesafe kuş uçuşu 2,33 km. Ada ile Kıta arasında akıntı olduğunu da hesaba katarsak çok zor gibi görünüyor. Suluada’da kamp işletmesi veya herhangi bir işletme yok istediğiniz yere kamp kurabilirsiniz. Herhangi bir çöp politikası belirtilmemiş, herhangi bir bilgiye ulaşamadım.

  • Derya on Kasım 24, 2019 at 1:21 am
  • Cevapla

  Sanırım suluada hakkında aradığım bütün cevapları buldum , kısa ve net olmuş ellerinize sağlık.ancak aklıma takılan bir şey var fiyatlar güncel mi ?

  1. Merhabalar Derya hanım teşekkür ederiz faydamız oldu ise ne mutlu bize, evet güncel 2019 fiyatları.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.