Sonbaharda Gidilecek Kamp Alanları


Güzel bir yazı geride bıraktık. Artık havalar soğuyor yapraklar dökülüyor insanı ister istemez hüzünlü duygular kaplıyor. Sizlere hem hüzün hemde görsel şölen yaşatacak ,rengarenk bitki örtüsüne sahip olan kamp alanlarını sıralayacağım. İster kamp yapın isterseniz de günü birlik doğa yürüyüşleri yapın ama kesinlikle gidip görmenizi isterim. Listemizdeki Ormanlık bölgelerde göl ve akarsular bulunuyor.

Bu görsel şölenlere tanık olmak için tarihleri iyi seçmeniz gerekiyor. Tarihler için Instagram hesabımızdan paylaşımlarımızı takip ederek haberdar olabilirsiniz.

Sıralama rastgele yapılmıştır. En iyi / En kötü sıralaması değildir.


Havaların soğuması ile tulum seçimlerinde size yardımcı olabilmek için Sonbahar için en iyi uyku tulumları  yazımı inceleyebilirsiniz.

1- Yedigöller Bolu

Yedigöller / Bolu dünyaca korunan bölgeler arasında yer alıyor. Burada belirli saatlerde kontrollü ateş yakmanıza izin veriliyor. Tulumunuzu iyi seçmelisiniz sabah karşı çok soğuk oluyor.


Yedigöller Bolu  incele

___________________________

2- Yenice Ormanları Karabük

Huzura erebileceğiniz muhteşem doğal bir alan. Yıl boyu diğer kamp alanlarına göre çok ziyaret edilen bir yer değil. Göl kenarı olduğu için yine doğru ekipmanlar ile gitmelisiniz.

Yenice Ormanları Karabük İncele

___________________________

3- Sülüklü Göl Bolu

Sülüklü Göl yeni yeni adını duyuran doğal bir destinasyon. Burasıda çok kalabalık olmayacaktır. Çok fazla insan olmadığı için giderken jandarmadan bilgi almanızı öneririm.

Sülüklü Göl Bolu İncele

___________________________

4- Küre Dağları Kastamonu

Küre dağları 2000 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından dünyada korumada öncelikli bölgelerden ilan edildi. Doğası eminim sizi çok etkileyecektir. Rakım farkı ve kaynak sulara sahip olduğundan soğuk olacaktır.

Küre Dağları Kastamonu İncele

___________________________

5-Borabay Gölü Amasya

Göl çevresinde birçok hizmet verilmekte. Bütün renkleri görebileceğiniz bir bitki örtüsüne sahip . Gölde kayık kiralayıp küçük bir tur yapabilirsiniz.

Borabay Gölü Amasya incele

___________________________

6- Ulugöl Ordu

Ulugöl çevresin yürüyüş yaparak güzel zaman geçirebilirsiniz. Pek ziyaretçisi olmayan Ulugöl kafa dinlemek için mükemmel bir yer.

Ulugöl Ordu İncele

___________________________

7- Borçka Karagöl Artvin

Doğru zamanda gidildiğinde gerçekten muhteşem renklere sahip olan bitki örtüsüne şahit olabilirsiniz. Çok fazla hizmet bulunmuyor. Doğayla baş başa kalıyorsunuz.

Borçka Karagöl Artvin İncele

___________________________

Sizlerde beğendiğiniz ve tavsiye ettiğiniz destinasyonları yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.