Söğüt Koyu Marmaris Muğla Kamp

Söğüt Köyü , söğüt koyu , nerede yol tarifi tavsiye öneri yorum

Söğüt Koyu Muğla ilimizin Marmaris ilçesine bağlı olan Söğüt köyüne ait bir koydur. Koy isimini köyden almıştır. Marmaris merkeze 40 kilometre mesafede yer almaktadır.  Araç ile ulaşımı çok rahat ve yolları düzgün. Deniz ile ulaşım sağlanmaktadır. Tekne turları ile Söğüt koyuna ve Söğüt adasına ulaşım imkanı bulunmaktadır. Söğüt adası ile karşılıklı olan bir koydur.


Koyun 2 bölümü olduğunu düşünebiliriz. 1. Bölümü kuzey tarafı haritadan baktığınızda koyun en iç tarafında kalıyor. 2. Bölümü Söğüt köy tarafı. Haritadan  gideceğiniz bölümü seçmenizde fayda var. Çünkü 1.bölüm ile 2.bölüm arasında 5 kilometre mesafe bulunuyor.

Koyun temiz denizi ve deniz içerisinde bulunan yaşam görsel şölen sunuyor. Suyu cam gibi ve dalgası bulunmuyor. Yüzerken veya tekne üzerindeyken balıkları çok net görüyorsunuz. Adeta doğal bir akvaryum. Söğüt Adası dalgakıran görevi gördüğü için koyda demir atan  tekneleri görmek mümkün. Koya indiğinizde denize 2 metre mesafede olan işletmeleri görebilirsiniz yani demek istediğim dalga sıfır.

söğüt koyu


Koyun bulunduğu çevrede bir çok apart , bungalov, butik ve pansiyon  konaklama işletmeleri bulunuyor. Burada yiyecek içecek hizmeti sunan bir çok işletmede bulunuyor. Söğüt köyü içerisinde küçük bir yürüyüş yapmanızı öneririm. Yemyeşil bitki örtüsü içinde yürürken zaman zaman masmavi deniz manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Bölge çok kalabalık değil kafa dinlemek için tercih edebilirsiniz ( şimdilik ).

Bölgenin sessiz ve sakin olması bir çekicilik oluşturuyor kafa dinleyebileceğiniz bir ortamı var. Özellikle kalabalıktan şehir hayatından kaçıp ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir yer.  Karadeniz turunda hafta içi Gideros koyuna uğramıştım. Buradaki sakinliği Gideros koyunda da hissetmiştim. Bölgede teras manzaralı kafeler bulunuyor. Manzaranın tadını çıkararak yemeğinizi yiyebilirsiniz.

söğüt koyu

Kamp Çadır Alanları


Koyun kuzeyinde sahilde veya sahil yanında bulunan pansiyonların bahçesinde çadır kurabilirsiniz. Camping hizmeti vermiyorlar ama müsaitlik durumuna göre yardımcı olabilirler. Koyun güneyinde bulunan Söğüt Köyünde düzlükler bulunuyor çadırınızı kurabilirsiniz ancak bahçe sahibi ile konuşmanız gerekiyor. Köylülerin bahçesini bozmanız hoş olmaz. Köyün sahil kısmında bulunan pansiyonlar ile konuşup bahçesinde çadır kurabilirsiniz.

 

Yapılacak Etkinlikler


– Marmaris – Söğüt Koyu istikametinde ilerlerken yol üzerinde bulunan Turgut Şelalesini gezip görebilirsiniz

– Söğüt adasına tekne ile giderek görebilirsiniz.

– Dalış yaparak deniz canlılarını gözlemleyebilirsiniz.

–  Teras kafelerde çay içip manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

–  Denize sıfır olan restoranlarda balık yiyebilirsiniz .

 

Söğüt Koyu Yol Tarifi 2.bölüm


 

yol
 

***Muğla’da bulunan diğer kamp gezi yerleri için tıklayınız.********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.