Soğucak Yaylası Sakarya Gezi Kamp

Soğucak Yaylası Sakarya Gezi Kamp

Soğucak yaylası gezi , soğucak yaylası nerede ? , soğucak yaylası etkinlik , sakarya kamp alanları, sakarya çadır alanları , sakaryada kamp yapılacak yerler

Sakarya’nın Sapanca ilçesine bağlı olan Soğucak Yaylası, her mevsim harika görüntüler sunuyor. Sapanca’nın yüksek kesimlerinde dağları süsleyen ormanın içinde saklanmış bir cennet adeta. Öncede burada çok fazla yaylacılık yapılıyormuş ancak günümüzde yapılmıyor. Yaylada doğaya uygun yapılar hala görünmektedir , betonlaşma görünmemektedir. Soğucak’ın içinde bulunduğu ormanlık alan yaz aylarında bile gürül gürül akan sayısı dere ve su kaynağı barındırıyor.
Yayla , Sapanca merkeze 12 KM uzaklıkta bulunuyor. Tavsiyem yaylaya kadar araçla gidip kamp kurarak yayla çevresinde yürüyüşler yapmanız. Soğucak tabelasını görünce tebalanın gösterdiği yola giriş yapın Yayla yolunda ilerlerken sola dönen ilk yola girin mutlaka, yol arıcıların bulunduğu düzlükte sona eriyor. Düzlüğe varmadan yolun sağ tarafında dökülen şelale dikkatinizi çekebilir. Şelalenin altına girmeden buradan gitmeyin.

Kamp Alanları


Yayla bölgesinden bir çok düzlük bulunuyor. Buralara çadır kurabilir kamp yapabilirsiniz. Herhangi bir ücret istenmiyor. Kamp kurduğunuz alanlarda orman yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Yapılacak Etkinlikler


Doğa içerisinde akarsu kenarında yürüyüş , orman içerisinde yürüyüş , dağ bisikleti ile küçük turlar yapılabilir.
Orman içerisinde bulunan bir çok bitki türü fotoğraflanabilir.
Offroad için uygun alanlar ve toprak engebeli yollara sahip bir alan.

Dikkat Edilmesi Gerekenler


– Hava şartlarına bağlı olarak yolların kullanışsız hale gelmesi araç tercihinizde etkili olacaktır.

– Bölgede arıcılık çok yaygın olduğu için arı sokmalarına karşı dikkatli olunması gerekiyor.

– Orman çok sık bitki örtüsüne sahip olduğu için ve her yer birbirine benzediği için orman içerisinde kaybolmak çok kolay. Geçtiğiniz yolları işaretleyin veya GPS ile yürüyüş yapın.

 

Soğucak Yaylası Yol Tarifi



 

Bir cevap yazın