Sinop Akgöl Hakkında Bilgi | Kamp Alanı


Akgöl nerede? Sinop Akgöl Kamp Çadır Karavan Bungalov giriş fiyatları ücretleri, Verilen hizmetler, Akgöl hakkında bilgiler, yorum, öneri ve tavsiyeler

Genel Bilgi


Ayancık-Kastamonu yolundan giderek 31. kilometresinde ayrılan yoldan 5 km içeride bulunuyor. 5 km toprak yol gidildikten sonra Akgöl’e ulaşılıyor. Ayancık ilçesinin yemyeşil köknar ağaçları içerisinde parlayan bir gölü. Akgöl yapay bir göldür,  doğal oluşum değildir. Göl 2 akar çay ile beslenmektedir.

Kamp AlanlarıOrmanlık içerisinde hem piknik alanı hem de kamp alanı olarak kullanımda. Orman işletmesine ait tesiste çadırınızı kurabilirsiniz. Ormanlık alan olduğu için yabani hayvanlar bulunuyor dikkat edilmesi gerek. Manzaranın tadını çıkarabileceğiniz göl kenarı yürüyüş alanı mevcut. Ayrıca orman işletmelerine ait bir adet yapı bulunmaktadır.

 

sinop akgöl

sinop akgöl


Yapılacak Etkinlikler


İnaltı Mağarası ve kanyonu, Türkiye’nin önemli mağaralarından biri ve turizm hizmetinde. Karlık yaylası ve düdeni bölgenin en yüksek noktasında Sinop şehir manzarasının izlenebildiği, gözetleme kulesinin bulunduğu seyir terası ile harikalar yaratıyor. Ayancık ‘a gelip bu güzellikleri görmeden gitmek olmaz tabikii mutlaka görmelisiniz.

 

Sinop Akgöl Nerede Yol Tarifi


sinop akgöl yol tarifi

 

*** Sinop ‘ta bulunan diğer kamp ve gezi alanları için tıklayınız.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.