Şavşat Karagöl | Artvin Kamp


Yalnızçam Dağları’nın üzerinde ki Sahara Yaylası ve Karagöl ile iki bölümden oluşan milli park 3 bin 251 hektarlık alana yayılıyor. Köknar,ladin ve sarıçam ormanlarıyla çevrili Karagöl 1994 yılında milli park unvanını aldı ve adaşları arasında öne çıktı. Artvin’in Şavşat ilçe sınırlarında olan göle 22 km lik orman yolu ile ulaşılabiliyor. Ayrıca Şavşat‘tan hareket eden köy minibüsleri ile de ulaşım mümkün.

Yalnızçam Dağları’nın Göze Zirvesi(3bin 167metre) gölün güneydoğunda yükseliyor.


Kış aylarında yaban kazlarının göç yolu üzerinde ki önemli sulak alanlardan biri.

Gölün kuzeydoğusunda ,bagat mevkiinde ülkemizde az bilinen etkinliklerden biri olan çim kayağı yapılabiliyor.


Konaklama Kamp Alanı


Gölün hemen kıyısında Milli Parklar ve Av Yaban Hayatı Genel Müdürlüğü’ne ait bir kır gazinosu bulunuyor.İsteyenler bu 12 yataklı tesiste konaklayabiliyor. Doğa ile iç içe olmak isteyenler için tesisin bahçesinde çadır kurma olanağı bulunuyor. Tesisin tuvalet,su ve restoran olanaklarından karavanlar da yararlanabiliyor. Tesis kış ayların da kapalı oluyor.

Gölü çevreleyen orman içi patikalar,doğa ve yürüyüş tutkunlarını bekliyor. Cevizli Köyü’ndeki Tbet Kilisesi,asırlık ahşap köy evleri ve Arsiyan Yaylası da görülmeye değer  yerlerden.

Giriş Ücret Fiyat


2017 yaz itibariyle giriş ücreti otomobil başına 9 tl. Çardaklı piknik alanları mevcut ve mangal semaver yakmak serbest. Pansiyon vari bir isletme var dondurma ve çay satışları mevcut ayrıca küçük tekneyle ücret karşılığında gölde gezi yapabiliyorsunuz.

Nerede Yol Tarifi


 

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.