Perşembe Yaylası | Ordu Kamp

Perşembe Yaylası | Ordu Kamp:

Aybastı ilçesinde yer alan perşembe yaylası ilçe merkezine 17 km uzaklıkta yer alıyor.

Şehir türü bir yapılanma vardır. Günlük ,zorunlu ihtiyaçlar için her şey mevcut. Önemli bir turizm merkezi. Ünlü seyyah Evliya Çelebi Seyahatnamesinde Perşembe Yaylası’ndan ve Perşembe Panayırından bahsetmektedir.  Yine 1876 Trabzon Salnamesi’nde Perşembe Yaylası’ndan ve panayırından söz edilmektedir.

Kamp Alanları:

Yaylanın ortasına konumlanan masmavi gölet ve akan dere yemyeşil çayırlık alanda menderesler oluşturuyor. Kamp  alanı ise bu muhteşem görüntünün oluştuğu çayırlık. Karlar eriyince hayat canlanıyor burada.

Verilen Hizmetler:

Günlük ,zorunlu ihtiyaçlar için her şey mevcut.

Yapılacak Etkinlikler:

Her yıl festival düzenleniyor. Folklor, konserler güreş müsabakaları ,at yarışı, çeşitli sportif faaliyetler, etkinlikler bulunuyor , en büyük ağırlık ise yağlı pehlivan güreşleri alıyor. Temmuz ayında binlerce kişi bu festivalde buluşuyor.

Nerede Yol Tarifi:

Okan Asil
Doğaya olan tutkum şehrin kalabalığından uzaklaşarak kamp ve geziler yapamam ile başladı. Doğal güzelliklerin korunması ile sürdürülebilirliğinin sağlanması ve farkındalık yaratabilmek için doğal alanlar hakkındaki tecrübelerimi sizler ile paylaşmaktayım.


Yazıyı Puanla:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 kişi, 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir