Ordu Perşembe Yaylası Hakkında Bilgi

Perşembe yaylası nerede? Ordu perşembe yaylası kamp çadır alanları, fiyatlar ve ücretler , verilen hizmetler hakkında bilgi, öneri, tavsiye ve yorumlar

Ordu Perşembe Yaylası Genel Bilgi


Perşembe Yaylası, Ordu İlimizin Aybastı İlçesine bağlı olan Perşembe mevkinde yer almaktadır. Ordu merkeze 110 kilometre, Sivas merkeze 250 kilometre, Tokat merkeze 150 kilometre ve Ankara merkeze 500 kilometre mesafede bulunmaktadır.  Ulaşımı kolay ancak sağanak yağmurlu olduğu zamanlarda gitmemekte fayda var.


Aybastı ilçesinde yer alan perşembe yaylası ilçe merkezine 17 km uzaklıkta yer alıyor. Şehir türü bir yapılanma vardır. Günlük, zorunlu ihtiyaçlar için her şey mevcut. Önemli bir turizm merkezi. Ünlü seyyah Evliya Çelebi Seyahatnamesinde Perşembe Yaylası’ndan ve Perşembe Panayırından bahsetmektedir.  Yine 1876 Trabzon Salnamesi’nde Perşembe Yaylası’ndan ve panayırından söz edilmektedir.

Kamp Alanları


Yaylanın ortasına konumlanan masmavi gölet ve akan dere yemyeşil çayırlık alanda menderesler oluşturuyor. Kamp  alanı ise bu muhteşem görüntünün oluştuğu çayırlık. Karlar eriyince hayat canlanıyor burada.

 


ordu perşembe yaylası

ordu perşembe yaylası

Verilen Hizmetler


Günlük ,zorunlu ihtiyaçlar için her şey mevcut. Gönül rahatlığı ile tüm ihtiyaçlarınızı çevredeki yerleşimlerden karşılayabilirsiniz. Yaz aylarında yaylada doğal yöresel ürünlerde satılmaktadır.

 

Yapılacak Etkinlikler


Her yıl festival düzenleniyor. Folklor, konserler güreş müsabakaları, at yarışı, çeşitli sportif faaliyetler ve etkinlikler bulunuyor. En büyük ağırlık ise yağlı pehlivan güreşleri alıyor. Temmuz ayında binlerce kişi bu festivalde buluşuyor.

 

Nerede Yol Tarifi


 

*** Ordu ‘da bulunan diğer kamp ve gezi alanları için tıklayınız.********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.