Ölüdeniz | Fethiye Kamp


Genel Bilgi


Gizlikent şelalesinden sonra kamp kuracağımız yeri belirledik. Çalış plajı kadar uygun bir yer olamazdı herhalde. Plajın temizliğinden bahsedersek kötü çöp dolu bir plaj değildi. Gayet temiz ve sakin bir yerdi. Çadırımızı kurduktan sonra küçük bir ateş yaktık. Plajın yanındaki yolun diğer tarafında bolca odun bulabilirsiniz. Fethiye de tanıştığımız bir kaç arkadaşımızda çadırlarını kurarak bizlere eşlik ettiler.

Akşam saatlerinde güzel bir manzaramız oldu. Denizin sağında ve solunda dağlar ortasında ay ve ayın denize yansıması… Bizde biraz keyfimize düşkün olduğumuz için yan taraftaki cafeden şezlong aldık ve denizin gelgitinin olduğu yere koyduk. Gelgit şezlongun altından akıp giderken bizde manzaranın tadını çıkarıyorduk. Sabah uyanıp aracımıza bindik . Hedefimiz ölüdeniz ! Dolambaçlı ve inişli çıkışlı yollardan sonra Ölüdenize ulaştık.

 • Çalış Plajı
  Çalış Plajı
 • Dirideniz
  Dirideniz
 • Dirideniz
  Dirideniz
 • Ölüdeniz
  Ölüdeniz

Size ilginç bir bilgi vereyim sahile gittiğinizde sol tarafınız dirideniz (yani dalgalı) sağ tarafınız ise ölüdeniz . Bunu Fethiyeli birinden öğrendik. Dalga geçiyor sandık ama gerçekten öyleymiş. Önce diri denize gittik bir tane şemsiye aldık ama halka açık olan sahili bazı kendini bilmezler işletmeye çevirmiş. Şemsiye 15 TL şezlong 25 TL ??? Buna bir çözüm getirilmeli.

Dirideniz bizi zorladı dalgalar o gün insan boyunu geçiyordu günümüzü mahvetmek istemedik . Dirideniz hakkında kısa bilgi vereyim çok dalgalı ve derin. Sağ taraftan devam ederek Ölüdenize ulaştık. Küçük ve şirin bir plaj ile karşılaştık. Orada şezlonglar ücretsizdi olması gerektiği gibi. Baştan uyarayım Ölüdenizin suyu fazla tuzlu gözleriniz yanabilir ayrıca tahmin ettiğiniz gibi dalga yok ve hiç derin değil. Çok tuzlu olmasının Sebebi tahminimce hiç dalga olmaması . Ortam göle benziyor. Genelde çocuklar için çok uygun diyebiliriz.

Gittiğiniz zaman bir çılgınlık yapmak isterseniz yamaç paraşütü yapabilirsiniz. O gün fiyatı 200 TL idi. Sizi bir servis alıyor ve sahildeki en yüksek dağa çıkarıyor. Eğitmenle birlikte atlayıp video kaydını alarak güzel bir anınız olabilir


Fethiye Ölüdeniz Araç ile Giriş Ücreti


20-25 TL.dir. İçerideki şezlonglar ayrı olarak ücretlendirilir. Şezlong ve Şemsiye fiyatı 15 ila 25TL. Kişi Başı giriş ücreti 4 TL

Dikkat Edilmesi Gerekenler


 1. Diridenizi çok dalgalı ve derin , iyi bir yüzücü değilseniz girmeyin.
 2. Ölüdeniz çok tuzlu gözleriniz uzun süre yanabilir.

 

Nerede? Rota , Yol Tarifi


 

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.