Olta Misina Bağlama Düğüm Teknikleri Şekilleri

Olta Misina Bağlama Düğüm Teknikleri Şekilleri

Bu yazımızda olta misina bağlama ve düğüm tekniklerini görsel olarak sizlere sunacağız. Burada makaraya Düğüm atma , kancaya düğüm atma , 2 misinayı birleştirip düğüm atma , fırdöndüye düğüm atma ve sahte yeme düğüm atma gibi teknikleri göstereceğiz.

1- Makara Düğüm

Makaranıza yeni misina takmak istediğinizde doğru düğümü atmalısınız diğer türlü misinanız sarma işleminde kendini salarak misinanın karışmasına sebep olacaktır.

2- Fırdöndü Düğüm

Klipsli fırdöndüler içinde geçerli olan bir düğüm şeklidir. Oltaya takılan balığın yükün çoğu fırdöndüye baskı yapmaktadır. Bu yüzden bu düğüm oldukça önemlidir.

3- Kanca Düğüm

Knotless knot tekniği yani düğümsüz sarmal tekniği ve diğer düğüm teknikleri ile oltanıza takılan balığın kancadan çıkmak için verdiği mücadele de bu düğümlerin önemi çok ama çok fazladır. Hem ucunda bir balığın gücü hemde deniz suyunun etkisi ile düğümlerin çözülmesi muhtemeldir. En iyi kanca düğüm teknikleri aşağıdaki gibidir:

4- Rapala Sahte Düğüm

Eğer Klips , fırdöndü klips veya çelik tel kullanmayacaksanız bu tekniği kullanabilirsiniz. Balık yemi çektikçe düğüm daha da sertleşmektedir.

5- Misina Birleşim Düğüm

Bazı durumlarda misinanız yetersiz gelebilir ve ekleme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca takım ( 3-4-5 kanca ) yapımında ve kurşunluk için gerekli halka yapımında da bu düğümlerden yaralanabilirsiniz.**-------------------------------------------------------**
Soru ve görüşlerinizi Yorum olarak yazabilirsiniz, kısa sürede cevap verilecektir.
------------------------------------------------------

Bir cevap yazın