Olta Misina Bağlama Düğüm Teknikleri Şekilleri


Bu yazımızda olta misina bağlama ve düğüm tekniklerini görsel olarak sizlere sunacağız. Burada makaraya Düğüm atma , kancaya düğüm atma , 2 misinayı birleştirip düğüm atma , fırdöndüye düğüm atma ve sahte yeme düğüm atma gibi teknikleri göstereceğiz.

1- Makara Düğüm


Makaranıza yeni misina takmak istediğinizde doğru düğümü atmalısınız diğer türlü misinanız sarma işleminde kendini salarak misinanın karışmasına sebep olacaktır.

Düğüm

2- Fırdöndü Düğüm


Klipsli fırdöndüler içinde geçerli olan bir düğüm şeklidir. Oltaya takılan balığın yükün çoğu fırdöndüye baskı yapmaktadır. Bu yüzden bu düğüm oldukça önemlidir.

Düğüm


Düğüm

3- Kanca Düğüm


Knotless knot tekniği yani düğümsüz sarmal tekniği ve diğer düğüm teknikleri ile oltanıza takılan balığın kancadan çıkmak için verdiği mücadele de bu düğümlerin önemi çok ama çok fazladır. Hem ucunda bir balığın gücü hemde deniz suyunun etkisi ile düğümlerin çözülmesi muhtemeldir. En iyi kanca düğüm teknikleri aşağıdaki gibidir:

Düğüm

Düğüm

Düğüm

Düğüm

Düğüm

Düğüm

Düğüm

Düğüm

Düğüm

4- Rapala Sahte Düğüm


Eğer Klips , fırdöndü klips veya çelik tel kullanmayacaksanız bu tekniği kullanabilirsiniz. Balık yemi çektikçe düğüm daha da sertleşmektedir.

Düğüm

5- Misina Birleşim Düğüm


Bazı durumlarda misinanız yetersiz gelebilir ve ekleme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca takım ( 3-4-5 kanca ) yapımında ve kurşunluk için gerekli halka yapımında da bu düğümlerden yaralanabilirsiniz.

Düğüm

Düğüm

Düğüm

Düğüm

Düğüm

Düğüm

 

*** Balıklar ile ilgili içerikler için tıklayınız.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri
2022 Yılı İndirimli Ücretler


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://kampgunlugu.com/olta-misina-baglama-dugum-teknikleri-sekilleri/

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.