Muğla da Kamp Yasağı


Muğla da nerelerde çadır kurmak yasak, muğlada çadır yasağı, muğla çadır kuranlara para cezası, muğla sahilde çadır yasak

Muğla’da ceza yazıyorlar mesajları

Muğla’nın bazı ilçelerinde kamp kuran kişiler kolluk kuvvetleri tarafından uyarıldığı veya ceza kesildiği hakkında bir takım söylemler bulunmaktadır. Özellikle instagram hesabımıza gelen mesajlarda “Muğla’nın bazı bölgelerinde cezalar yazıldığı ve çadırların kaldırıldığına” dair mesajlar almaktayız.


Nerelerde çadır kurmak yasak?

Söylemlere göre sahil kenarlarında işletmeye ait olmayan yerlerde çadır kuranlara ceza yazıldığı söyleniyor. Muğla’nın bazı ilçelerinde direkt ceza uygulaması yapılıyormuş bazı bölümlerinde ise uyarı yapılarak çadırların kaldırılması söyleniyormuş. Yani nerede çadır kurmak yasak sorusunun tam net bir cevabı yok. Şurada serbest burada yasak demek doğru değil.

Ne yapmalıyız?


Herhangi bir yerde kamp yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle o bölgeden sorumlu Jandarma ile görüşmelisiniz. Bunu bu süreç için değil her daim yapmanız gerekiyor. Eğer Jandarma ile iletişime geçip “ben bu bölgede şurada kamp yapmak istiyorum, uygun mu ? ” veya “biz şu bölgede kamp yapıyoruz şu kadar kişiyiz” diye bilgi edinip bilgi vermelisiniz.

Neden bunu yapmalıyız?

Jandarma’nın temel amacı sizlerin güvenliğidir. Eğer bir yerde çadır kurmak yasak ise bunun bir sebebi vardır. Nerede kiminle kamp yaptığınızın bilgisini vermeniz,  sizlerin  başına bir şey geldiğinde sizlere ulaşabilmek içindir.

Örneğin: Bulunduğunuz ormanlık alanda akşam yangın çıktı ve sizin orada olduğunuzdan kimsenin haberi yok. Kolluk kuvvetleri sizi kurtarmakla değil yangını söndürmekle uğraşır çünkü sizin orada olduğunuzdan haberleri yok. Eğer haberleri olsaydı, yangın ihbarı geldiği anda ilk sizi kurtarmaya gelirdi.

Bu örnekler çoğaltılabilir gerçekte olmuş çok benzer olaylar var.********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Yorumu formunu geç

  • Ahmet Özdemir on Aralık 10, 2020 at 6:03 pm
  • Cevapla

  Merhaba,

  Sitenizde reklam vermek istiyoruz. Mail adresim üzerinden iletişime geçebilir misiniz?

  İyi çalışmalar.

  1. Merhaba,

   Mail adresiniz ile iletişime geçildi, Teşekkürler iyi günler dileriz.

  • Zafer on Aralık 27, 2020 at 10:42 pm
  • Cevapla

  Merhaba, 2018 yılında av-yaban kısmında avcılık ve yaban hayatı bölümü hakkında bilgi veren bir yazı yayımlamıştım. Hâlâ aktif ise sayfa tekrar aranızda bulunmak isterim. E posta ile iletişime geçer misiniz.
  zafer.yen@hotmail.com
  🤗

  1. Geri dönüş yaptım mail adresine, tekrar hoşgeldin 🙂

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.