Mazı Koyu Kamp Alanı Hakkında Bilgi | Muğla


Mazi Köyü / Mazı koyu bodrum muğla kamp alanı, nerede, nasıl giderim, verilen hizmetler, yapılacak etkinlikler,rota, tavsiye, öneri, bilgi, yorum

Mazı Koyu Genel Bilgi


Ülkemizin en popüler turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’un kalabalık ve gürültülü ortamından kaçmak isteyenlere çok yakınlarda sakin bir sığınak önerebiliriz. Mazı Köyü ve çevresindeki koylar.


Mazı, Aşağı ve Yukarı olmak üzere iki mahalleden oluşuyor. Sahilden biraz uzakta olan Yukarı Mazı asıl yerleşim alanı. Tarım, halı-kilim dokumacılığı ve balıkçılıkla geçimin sağlandığı köy, son yıllarda turizmden de pay alabilmeyi hedefliyor. Tesisler daha çok Aşağı Mazı mahallesi’nde toplanıyor. Geniş bahçelerle çevrelenmiş şirin pansiyonları, teknelele veya karadan ulaşılabilen plaj ve koylarıyla henüz bozulmamış bir tabiat alanı Mazı.

 

mazi koyu sahili

Mazı koyu sahili


Kamp Alanları


Aşağı Mazı çıkışında ikiye ayrılan yol, Gökova Körfezi manzarasına Sahip cennet koylara doğru uzanıyor. Soldan devam ederseniz zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplı bir düzlüğün ardından Hurma, Ilgın ve Sedef sahillerine varıyorsunuz. Sağ ayrılan yolda ise Taşlıyalı ve İnceyalı’da kamp yapabiliyor.

 

Verilen hizmetler


  1. Tuvalet
  2. Su
  3. Restoran
  4. Plaj

Hizmetleri genel olarak veriliyor.

mazı koyu fok balığı

mazı koyu fok balığı

Yapılabilir Etkinlikler


Bölgede diğer tesisler İnceyalı ve Hurma sahilindeki sevimli pansiyonlar bulunuyor buralarda vakit geçirebilirsiniz. Tekneyle çevredeki Kargılı , Feslikan, Adalıyalı ve Kissebükü kumsallarına gezi yapabilirsiniz.

Mazı Koyu Yol Tarifi


Mazı’ya özel araçlarıyla gidenler Milas ve Güllük’ü geçtikten sonra Bodrum’a doru yol alırken, Güvercinlik’ten sonra solda Mumcular ayrımını görecekler. Mumcular’a girip sağa dönünce Yeniköy ve Yukarı Mazı yerleşimlerinden sonra, çam ormanı içinden geçen asfalt yolda son olarak karşınıza Aşağı Mazı Mahallesi çıkacak. Pansiyon tabelalarının yanından İnceyalı sahiline inebilirsiniz. Bodrum-Mazı arası 50 km, Mumcular-Aşağı Mazı  arası 20 km.  Ancak Aşağı Mazı mahallesinden İnceyalı sahiline inen 2 km asfalt yol oldukça virajlı dikkat etmelisiniz. Milas-Mazı arasında çalışan minibüslerle de Mazı’ya ulaşmak mümkün.

 

Bilinen Kamp İşletmeleri


Ücretsiz kamp alanı – Mazı Eray Pansiyon

 

*** Muğla ‘da bulunan diğer kamp ver gezi alanları için tıklayınız.********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.