Limni Gölü Tabiat Parkı Gümüşhane Kamp


Limni Gölü Tabiat Parkı hakkında bilgi kamp çadır kahlvaltı 2022 yılı giriş ücreti fiyatı otopark ücreti, bungalov ağaç ev çadır kamp konaklama fiyatları, verilen hizmetler

Limni Gölü Genel Bilgi


Limni Gölü Tabiat Parkı Gümüşhane ilimizin Torul ilçesine bağlı Zigana mevkinde yer almaktadır. (Altınpınar ) Gümüşhane il merkezine 37 km, Tortul’a 15 km uzaklıkta bulunan göl köyden sonra 5 km toprak yoldan gidilerek ulaşılıyor.


Limni Gölü 25.06.2004 tarihinde A Tipi Mesire Yeri (A Tipi Mesire Yeri: Yüksek ziyaretçi potansiyeline sahip, çadır, karavan, motor-karavan ve bungalov tipi tesislerle sadece geceleme ve/veya gecelemenin yanında günübirlik kullanım imkânı da sağlayan sahaları) statüsüne alınmıştır.

 

Kamp Alanları


Her mevsim büyüleyici görüntülere bürünen Limni Gölü’nün çevresi piknik alanı olarak da kullanılıyor. Gölün çevresi tel örgülerle koruma altında, çocukların güvenliği düşünülmüş. Göl kenarındaki alanlarda çadırınızı kurabilirsiniz. Ayrıca işletmeye bağlı bungalov ( kagır ağaç evler) de bulunuyor.


 

limni gölü

Limni Gölü

 

Verilen Hizmetler


Tuvalet ve çeşme olanakları mevcut. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilirsiniz. Kişisel bakım için gerekli olan sabun tuvalet kağıdını da yanınıza almayı unutmayın. Restoran fiyatları genele göre pahalı. Çocuk parkı mevcut.

 

Ücret ve Fiyatlar 2022 yılı


Giriş ücreti kişi başı: 7 TL

Araç ile giriş: 20 TL

Kahvaltı: 90-120 TL

İletişim : +90 456 629 10 04

 

Yapılacak Etkinlikler


Gölün sol tarafı Yalınkavak, sağ tarafı Altınpınar yaylalarına gidiyor.

Satala antik kenti, Krom Vadisi, Santa Harabeleri, kiliseler, camiler, türbeler, taş kemer köprüler bu eserleri turlarken eskimediklerini hissettiriyorlar.

 

Nerede Yol Tarifi*** Gümüşhane ‘de bulunan diğer kamp ve gezi alanları için tıklayınız.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.