Knidos – Muğla

Knidos – Muğla:

Knidos Nerede , Nasıl Giderim , Yol Tarifi , Rota , Kamp Alanı , Bilgi , Tavsiye , Öneri

Genel Bilgi:

Ünlü coğrafyacı Strabon ” tanrı çok sevdiği kulunu uzun ömürlü olması için Datça Yarımadası’na gönderir” demiş. Gerçekten de Datça’nın bol oksijenli havası tüm dertlere deva. Astım ve akciğer rahatsızlıkları çeken kişiler için Datça doğal bir eczane. Yazın kavurucu sıcaklıkların dahi, ılık esen rüzgarları ve nemsiz havasıyla insanı ferahlatan ideal bir mekan burası. Söylenceye göre günümüzden beş yüz yıl kadar önce İspanyol korsanlar Datça açıklarından geçerken, Sarıliman Koyu’na yanaşarak gemilerindeki cüzzamlı hastaları karaya çıkarmışlar. Ölsünler diye bırakılan Dantça’nın bol oksijenli havasında iyileşip burada yaşamaya devam etmişler.

Nasıl Giderim , Yol Tarifi:

Kamp Alanları:

Reşadiye Yarımadası’nda şirin bir sahil kasabası olan Datça’ya, dağların arasından kıvrılarak uzanan badem ağaçlarıyla süslü bir yoldan ulaşılıyor. Datça beldesinde önereceğimiz kamp alanları, yarımadanın uç noktasındaki Tekir Burnu’nda yer alan Knidos Antik Kenti.  Bir taraında Akdeniz, Diğer tarafında Ege’ye bakan iki sevimli koyun bulunduğu alanı, aynı zamanda balıkçılar kullanıyor.

Verilen Hizmetleri:

Yapılacak Etkinlikler:

Önce çadırınızı kurun. Ardından Karai’nın en önemli antik kentlerinden biri olan Knidos arkeolojik kalıntılarını gezin. Daha sonra sakinliğin kollarına iyice bırakın kendinizi, o size kendi zamanını söyleyecektir. Doğanın gümüş tepsisine koyarak önünüze sürdüğü bu mavi diyarın keyfini çıkarın. Günabatımlarında, şiar Can Yücel’e uzaklardan bir de selam yollamayı unutmayın.

Knidos Antik Kenti

Bilinen Kamp İşletmeleri:

Aktur Camping|Aktur Kamp Hizmetleri|Aktur Tatil

Kamp / kişi Ücret – Fiyatları Aktur:

Kişi Başı Ücret= 21 TL

Çadır Kurma Ücreti = 21 TL

Not : Çadır kuracaksanız hem kişi başı 21 TL ücret veriyorsunuz, Hemde Çadır için 21 TL veriyorsunuz.

Örneğin: 4 Kişi çadır kuracaksınız : 4×21= 84 TL + 21 TL ( Çadır ücreti ) = 105 TL

Okan Asil

Doğaya olan tutkum şehrin kalabalığından uzaklaşarak kamp ve geziler yapamam ile başladı. Doğal güzelliklerin korunması ile sürdürülebilirliğinin sağlanması ve farkındalık yaratabilmek için doğal alanlar hakkındaki tecrübelerimi sizler ile paylaşmaktayım.
Yazıyı Puanla:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 kişi, 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir