Knidos Kamp Alanları Datça | Muğla


Muğla Knidos Kamp alanı Nerede, aktur camping, datça camping fiyatlar ve ücretler, Nasıl Giderim, Yol Tarifi, Rota, Bilgi, Tavsiye, yorum, Öneri

Knidos Genel Bilgi


Ünlü coğrafyacı Strabon ” tanrı çok sevdiği kulunu uzun ömürlü olması için Datça Yarımadası’na gönderir” demiş. Gerçekten de Datça’nın bol oksijenli havası tüm dertlere deva. Astım ve akciğer rahatsızlıkları çeken kişiler için Datça doğal bir eczane. Yazın kavurucu sıcaklıkların dahi, ılık esen rüzgarları ve nemsiz havasıyla insanı ferahlatan ideal bir mekan burası.


Söylenene göre günümüzden beş yüz yıl kadar önce İspanyol korsanlar Datça açıklarından geçerken, Sarıliman Koyu’na yanaşarak gemilerindeki cüzzamlı hastaları karaya çıkarmışlar.Bu hastaları ölmeleri için buraya bırakmışlar. Dantça’nın bol oksijenli havasında iyileşip burada yaşamaya devam etmişler.

Kamp Alanları


Reşadiye Yarımadası’nda şirin bir sahil kasabası olan Datça’ya, dağların arasından kıvrılarak uzanan badem ağaçlarıyla süslü bir yoldan ulaşılıyor. Datça beldesinde önereceğimiz kamp alanları, yarımadanın uç noktasındaki Tekir Burnu’nda yer alan Knidos Antik Kenti.  Bir tarafında Akdeniz, Diğer tarafında Ege’ye bakan iki sevimli koyun bulunduğu alanı, aynı zamanda balıkçılar kullanıyor. Burada herhangi bir yerde çadırınızı kurabileceğiniz gibi Aktur / Datça Camping işletmesinde de konaklayabilirsiniz.

Verilen Hizmetleri


  • Çamaşır Yıkama Yeri
  • Çamaşırhane
  • Buzdolabı
  • Pişirme Ünitesi
  • Duş-WC
  • Tenis Kortu

Knidos Kamp Alanları Datça


 

Aktur / Datça Camping Fiyat ve Ücretler


Kişi Başı Ücret= 22 TL

Çadır Kurma Ücreti = 22 TL

Not : Örneğin Çadır kuracaksanız, hem kişi başı 22 TL ücret veriyorsunuz, Hemde Çadır için 22 TL veriyorsunuz.

Eğer 4 Kişi çadır kuracaksınız : 4 x 22= 88 TL + 22 TL ( Çadır ücreti ) = 110 TL Toplam ödenecek tutar.

 

Aktur datca camping fiyat listesi

Aktur datça camping fiyat listesi

 

Yapılacak Etkinlikler


Önce çadırınızı kurun. Ardından Karai’nın en önemli antik kentlerinden biri olan Knidos arkeolojik kalıntılarını gezin. Daha sonra sakinliğin kollarına iyice bırakın kendinizi, o size kendi zamanını söyleyecektir. Doğanın gümüş tepsisine koyarak önünüze sürdüğü bu mavi diyarın keyfini çıkarın. Günabatımlarında, şiar Can Yücel’e uzaklardan bir de selam yollamayı unutmayın.

 

Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti

Aktur Camping


 yol

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.