Kelebekler Vadisi | Fethiye Kamp

Kelebekler Vadisi | Fethiye Kamp:

Kelebekler Vadisi – Fethiye Muğla , Nasıl Giderim , yol tarifi , öneri, tavsiye, yorum , nerede

Genel Bilgi:

Muğla’nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz beldesine 13 KM uzaklıktaki Kelebekler Vadisi’ne deniz yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Yaz aylarında sık sık tekne seferleri yapılmaktadır.Tekneler Ölüdeniz den sizi alıp kişi başı 20 TL karşılığında 25-30 dakikada kelebekler vadisine götürüyor. Limandaki bulunan küçük tekneler kişi başı 10-15 TL ile anlaşıp sizi götürebilir.

Karayolu ile ulaşmak isterseniz Fethiye Otogardan Faralya seferi yapan minibüse binip Ölüdeniz’i geçtikten sonra Kelebekler Vadisi’nin yukarısında inip aşağıya doğru yürümeniz gerekiyor. Dikkat! Yol çok zorlu, eğitimli veya profesyonel değilseniz 1 saat sürer iniş yolu sizin için problem yaratabilir.

Kelebekler Vadisi Kamp Ücreti , Kamp Alanı:

Kelebekler Vadisi’ne indiğinizde plajda sizi kamp işletmecileri karşılıyor. Kamp ücreti Kişi başı fiyatı 90 TL

Faralya yolunu takip ettiyseniz yol üzerinde George House kamp alanı var. Sabah Akşam yemeği dahil kamp ücreti kişi başı fiyatı 55 TL 

Öğrenci indirimi de bulunmaktadır. Vadide çadır Kiralayabiliyorsunuz , Bungalovlarda (ağaç evler) konaklamak isterseniz 2-3 arkadaş kalabilirsiniz. Bungalov ücreti değişken..

Not:  illa çadır kurup 90 tl vermeye gerek yok diyorsanız , çardaklarda uyku tulumunuz ile konaklayabilirsiniz.

 

Verilen Hizmetler:
  1. Ücretsiz Elektrik ( belirli saatlerde)
  2. Duş ve Tuvalet
  3. Restoran
Yapılacak Etkinlikler:

Doğa içerisinde gezebilir , sahilde güneşlenebilirsiniz. Kişi başı fiyatı 50-60 TL olan tekne turlarına katılabilirsiniz. Turlarda 7-8 tane koy gezilmektedir.

Kelebekler Vadisi Nasıl Giderim Yol Tarifi

Bilinen kamp işletmeleri:

http://yenikelebeklervadisi.org/

Okan Asil

Doğaya olan tutkum şehrin kalabalığından uzaklaşarak kamp ve geziler yapamam ile başladı. Doğal güzelliklerin korunması ile sürdürülebilirliğinin sağlanması ve farkındalık yaratabilmek için doğal alanlar hakkındaki tecrübelerimi sizler ile paylaşmaktayım.
Yazıyı Puanla:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 kişi, 5,00 out of 5)
Loading...
2 Comments

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir