Kayacı Vadisi Mersin Kamp


Kayacı vadisi fiyatlar ücretler 2022 yılı,  Limonlu çayı, Lamos Kanyonu, piknik alanı, bilgi, yorum, etkinlikler, verilen hizmetler, öneri, nerede yol tarifi, Mersin, Erdemli

Genel Bilgiler

Kayacı Vadisi, Mersin ilimizin Erdemli ilçesinde yer alan Limonlu beldesinde Limonlu Çayı’na ev sahipliği yapan bir vadi. Vadi içinde akan Limonlu Çayı 130 km uzunluğunda ve Orta Toroslardan doğup Akdeniz’e dökülüyor.

Kayacı Vadisi’nde kurulan piknik yerleri özellikle yaz aylarında halkın akınına uğruyor. Piknik yerleri Vadi yolunun başlangıcından başlıyor.

Mersin iline 45 km, Karamana 150 km, Alanya’ya 300 km mesafede yer almaktadır. Erdemli’den çokta kötü olmayan asfalt bir yoldan harika manzaralar eşliğin de süren yolculuğun sonunda cennetten bir köşe diyebileceğimiz limonlu çayına ulaşıyorsunuz.

Verilen Hizmetler

Vadi içerisinde bulunan Limonlu Çayı etrafında bir çok işletme bulunuyor. Buradaki işletmelerde yeme-içme ve genel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Burada kamp kurabiliyorsunuz. Ayrıca işletmeler akarsuyun bazı bölümlerinin önüne set çekerek suyun birikmesini sağlamışlar ve havuz oluşturmuşlar. Sıcak yaz aylarında buz gibi suya girerek serinleyebilirsiniz.


Kayacı Vadi Galeri

Fiyatlar ve Ücretler 2022 yılı

 • Girişte araç başı 35 TL ücret alınıyor.
 • Çadır kampı için vadideki küçük boş alanları kullanabilirsiniz veya işletmelerin arka bölümlerini işleme ile konuşarak kullanabilirsiniz ( ücret isteyebilirler her işletme farklı ücret istiyor.)

Yapılabilecek Etkinlikler

Kayacı Vadisi’nde balık tutmak, havuza girmek, kaya tırmanışı yapmak, piknik yapmak, fotoğraf çekmek ve kamp kurmak gibi imkanlar var. Ayrıca adrenalin severler için vadinin yukarısında Rope Jumping yapabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Yaz aylarında günübirlik ziyaret edilen bir yer olduğu için çok kalabalık oluyor.
 2. Piknik alanında birçok kişi aynı anda mangal yakınca ortalık duman altı oluyor. Doğal güzellik vs. bitiyor.
 3. Vadiye gidiş yolu dar, araç ile giderken dikkat edilmeli.
 4. Vadi içerisinde deniz ayakkabısı veya kaymaz taban ayakkabı giymenizi tavsiye ederim.
 5. Akarsu çok soğuk, eğer serinlemek için yapay havuzlara girecekseniz; Kalp vb. ciddi rahatsızlıklarınız varsa girmenizi tavsiye etmem. Bel üstü suya ilk girdiğinizde şoka giriyorsunuz nefes alamıyorsunuz.
 6. İşlemelere ücretleri önceden sorunuz!!! İşletmelerin fiyatları tutarsız ve turistik bir yer olduğu için pahalı. Örneğin bir işlemede demlik 40 tl bir başka işlemede 100 tl… Bazı işletmelerin çardaklarını kullanmak için 100 tl vermeniz gerekiyor veya 100 tl üzeri sipariş vermelisiniz.
 7. Yanınızda nakit para bulundurun.

 

Kayacı Vadi Yol Tarifi

Yol Tarifi

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri
2022 Yılı İndirimli Ücretler


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://kampgunlugu.com/kayaci-vadisi-mersin-kamp/

1 yorum

  • Burçay on Haziran 11, 2022 at 9:53 am
  • Cevapla

  Söylendiği gibi ortam duman altı mangal vs.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.