Katrancı Koyu | Fethiye Kamp

Denize ve güneşe hasret çekenlerin dışında , kültür ve tarih meraklılarının da vazgeçilmez tercihi. Muğla ilimizde çok sayıda orman kamp alanlarına sahip. Fethiye ilçe merkezine 16 KM mesafedeki Katrancı Koyu da onlardan biri.

Kamp Alanları

Kamp alanı Katrancı Koyu ve Kızlar koyunda bukunmaktadır. İkimtaraında bulunan burun arasındaki kumsal , rüzgarlara kapalı olduğundan güvenli ve dalgasız. Plajı tamamen kum olan bu koy, sığ olması nedeniyle çocuklu ailelerin tercihi oluyor.

Katrancı Koyu Giriş ve Kamp Ücretleri:

Çadır yeri 4 kişi hail = 32.5 TL

Karavan yeri 4 kişi dahil : 37 TL

Şahıs girişi, Bisiklet: 6tL

Motorsiklet: 12 TL

Araç Girişi: 18 TL

Minibüs: 54 TL

Midibüs: 90 TL

Otobüs: 180 TL

 

Verilen Hizmetler:

 1. Ahşap Piknik Masaları
 2. Çamaşırhane
 3. Bulaşıkhane
 4. Soyunma Kabinleri
 5. Duş
 6. Tuvalet
 7. Temiz içme suyu
 8. Kiralık Çadır
 9. Kiralık Battaniye
 10. Çocuklar İçin Oyun Alanları
 11. Market
 12. Restoran
 13. Bar

Yapılacak Etkinlikler:

Kargı ve Günlükbaşı koylarınıda gezebilirsiniz , Akgöl veya Günlükbaşına yürüyüşler düzenleyebilirsiniz.

Katrancı Koyu Nerede ? Nasıl Gidilir?

Marmara ve Ege bölgesinden D400 Karayolundan , Burdur mevkinden D350 karayolundan ulaşabilirler.

Yaz sezonunda Fethiye merkeze 30 dakikada bir servis kalkıyor.

Fethiye – Marmaris yolunda seyahat edenleri ilk rampayı tırmandıktan sonra solmtarafta bir seyir terası karşılıyor. Yoldan ayrılıp park alanına girdiğinizde sizi mükemmel bir manzara bekliyor. Anayoldan sadece 1 KM içerisinde olan Katrancı Koyu’nun tepeleri kızılçam, okaliptüs ve Kıbrıs akasyaları ile kaplı . Koy adını , bir zamanlar büyük kazanlar içince katran kaynatılmasından alıyor.

Katrancı Koyu günümüzde ekonomik tatil yapmak isteyenler ile kamp – karavan tutkunlarının vazgeçemedikleri adreslerin başında geliyor.

Ek Bilgi: 

Öğlen vakitlerinde özellikler bayramlarda ve hafta sonraları günü birlik piknikciler alanı dolduruyor. Çok ses ve Duman oluyor. Çevre kirliliği artıyor.

Bilinen Kamp işletmeleri:

Katrancı Camping 

7 YORUMLAR

  • Merhaba Betül hanım,
   En uygun kamp alanları katrancı koyunda mevcut. Ücretsiz kamp yapmak isterseniz çalış plajını kullanabilirsiniz fakat güvenlik olarak sorun olabilir. Web sitemizde ara butonuna Fethiye yazarsanız seçmiş olduğumuz destinasyonlar ve kamp alanlarına ulaşırsınız. İçeriklerde kamp Ücretlerinide belirtik.

 1. 20.08.2018 tarihinde 5 aylık hamile eşim ve 6 yaşındaki oğlum ile birlikte Ankara’dan kendi çadırımızla katrançi koyuna gelmiştik. Zor bir şekilde yer bulup yerleştik. Planımızda 4 gün kalıp geri dönmekti. Gece 23:30 saatlerinde biz mangalımızı bitirdikten sonra yanımıza işletmeci olarak kendini tanıtan zayif kısa boylu, sakallı, küpeli biri özel güvenlik ile birlikte yanımıza gelerek şikayet olduğunu söyleyerek bize hakaret ederek, tehdit edip, ağır küfürler ile el kaldırmaya çalıstı. Kampı terketmemiz içinde jandarmayi çağırıp bizi perişan edip gece çadırlarımızı toparlattırdı ve tabiat parkın dışına gönderdi. Yanımızdaki çadır komşuları yardım etmeye çalıstı ama jandarma ortaya girince karısmak istemediler. Çirkin ve Utanç verici olay bu işletmeye aittir!!! Konu ile alakalı gerekli yerlere avukatımız aracılığı ile işlemlere verilecektir. Ayrıca sosyal medya, gazete, vs bu yazı yayınlanacaktır..
  (Katrançi) İşletmesinden yazılı olarak ailemizden özürdileme olmadığı taktirde bu olayi Orman bakanlığı ve Başbakanlığa kadar götüreceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.