Kapılı Göller Hakkında Bilgi | Kamp Alanı


Kapılı Göller Nerede ? Kapılı Göller hakkında bilgi, Kapılı göller kamp alanı , yol tarifi, dikkat edilmesi gerekenle, etkinlikler hakkında bilgi, öneri, yorum ve tavsiyeler, Rize kamp alanları, Erzurum kamp alanları

Kapılı Göller Genel Bilgi


Kapılı Göller Rize’de olduğu bilinir ancak Erzurum sınırları içerisinde yer almaktadır. Çamlıhemşin ilçe merkezine 48 km uzaklıkta olan kamp alanı dağcılar için ideal bir yer.  Kamp alanına araç ile ulaşım sağlanamıyor yol yok ve bazı yerler kayalık. Kamp alanına ulaşmak için 4 kilometrelik bir yürüyüş rotası var.


 

Kapılı Göller Kamp Alanı


Kamp için önce Verçenik Yaylasına gelmeniz gerekiyor. Kamp alanı Verçenik Dağının eteklerinde yer alıyor yemyeşil çayırlığa çadırınızı kurabilirsiniz. Dağcılar, ateş yakabileceğiniz alanı büyük taşlarla çevirmişler, gittiğinizde fark edersiniz zaten size kolaylık olacaktır.

 


Ateşinizi yakıp yemeklerinizi pişirebilirsiniz, akşam çadırınızı da bir nebzede olsa kamp ateşi ile ısıtabilirsiniz. Kamp alanı düzlük, zemin yeşillik ve toprakta yumuşak olduğu için çadırınızı rahatlıkla kurabilir ve kazıkları rahatlıkla çakabilirsiniz.

 

Verilen Hizmetler


Tuvalet bulunmadığı için tuvalet kağıdı, ıslak mendik, sabun vb. hijyen malzemelerinizi yanınıza almayı unutmayın. İçme suyunuzu gölleri besleyen kaynak sularından sağlayabilirsiniz, suyu kaynatmak ve bir süre bekleterek varsa eğer tortuların çökmesini sağlayabilirsiniz.

 

kapılı göl rize

kapılı göller rize

 

Yapılacak Etkinlikler


  • Salaçur Vadisi tarafındaki Korhuni göllerini yukarıdan görebilirsiniz (Aşıta çıkanlar).
  • Kumlu ve At Gölü görebileceğiniz diğer güzelliklerden.
  • Dağdan kaya parçaları düşebilir dikkat edilmesi gerekiyor.
  • Tırmanış için yanınızda yeterli ekipmanlarınızı getirmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Kapılı Göller Nerede Yol Tarifi


 

*** Rize ‘de bulunan diğer kamp ve gezi alanları için tıklayınız.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.