Kapıdağ Yarımadası | Balıkesir Kamp

Genel Bilgi:

Balıkesir sınırları içerisindeki Kapıdağ Yarımadası, ince bir kıstağın üzerinde yer alan mantar biçiminde bir kara parçası olarak Marmara Denizi’ne doğru uzanır. Yaklaşık 95 kilometrelik sahil şeridine sahip olan yarımada Erdek, Narlı, Doğanlar, Ballıpınar, Çayağzı, Çakıllı, Karşıyaka, Tatlısu ve Aşağıyapıcı köylerini çevreleyen geni bir daire çizer. Bakir yoları ve doğal plajlarıyla Kapıdağ Yarımadası, Marmara Bölgesi’nin en özel yerlerinden biri.

Kamp Alanları:

Yarımadanın karayla bağlantı noktasına yerleşen Erdek, ülkemizin en eski sayfiye yerlerinden. Gerek Erdek yerleşiminde, gerekse yarımada sahillerindeki köylerde her bütçeye hitap eden otel ve pansiyonlar bulmak mümkün. Önereceğimiz kamp alanları daha çok Erdek’in Düzler bölgesine konumlanıyor. Çam ağaçlarıyla çevrili ormanlık alanlar kumsala kadar uzanıyor. Erdek Körfezi’ne bakan ve özel plajları bulunan kamp alanları, hem çadır kurmak isteyenlere hem de karavancılara hizmet veriyor. Ağaçlar altındaki çadır yerlerinde zemin tamamen çim kaplı.

Verilen Hizmetler:
  1.   Bölgede ortak duş-tuvalet-mutfak
  2.  çamaşırhane,
  3. karavanlar için elektrik prizleri,
  4. ahşap masa ve oturma grupları,
  5. market,restoran ve kafe

olanakları sunan kamp ve karavan tesislerinden  yararlanabilirsiniz.Burada yürüyüş, bisikler, rüzgar sörfü gibi etkinliklere katılabilir, Kirazlı Manastırı, Kyzikos antik kenti ve Manyas Kuş Cenneti’ni Gezebilirsiniz.

Nasıl Giderim , Yol Tarifi :

Ulaşım deniz ve karayoluyla sağlanıyor. İstanbul’dan gelenler için Yenikapı-Bandırma deniz otobüsü seferleri en kolay ulaşım araçlarından biri. Bandırma ile Erdek arasında  her 15 dakikada bir otobüs seferleri yapılıyor.

Özel araçla gelecekler İzmir yönünden D-565, Çanakkle ve yönlerinden D-200(E90) yollarını kullanabilirler.


 

Bilinen Kamp İşletmeleri:

Hoşgeldiniz | Kapıdağ Camping, Erdek Camping, Erdek Kamp********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.