Kadırga Koyu Kamp Alanı Bilgiler | Çanakkale


Kardıga Koyu Kamp Alanı nerede, kadırga koyu kamp alanları verilen hizmetler ücretler ve fiyatlar hakkında bilgi , öneri yorum, tavsiye

Kadırga Koyu Genel Bilgi


Berrak ve temiz bir denize sahip olması sebebiyle mavi bayrak taşıyan Kadırga Koyu, imbat rüzgarlarının etkisiyle yaz sıcaklarında insanı bunaltmıyor. Kıyı boyunca hemen her tesisin önünde şemsiye ve şezlonglar sıralanıyor. Karşınızda Midilli adası, karada yemyeşil dağ manzarası eşliğinde tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.


Edremit Körfezi’nin açık denizle bağlantısını kapatan Milli Adası Osmanlı İmparatorluğu döneminde donanmanın merkez üssüydü. Milli Limanı’nda yelken açan kadırgalar, savaş dönüşü eğer hasarlı iseler bu koya getirip burada meşe ve kayın ağaçlarıyla tamir edilirdi. Koyun adının kadırga olmasının asıl nedeni, savaş gemilerinin burada karaya çekilmesi.

Kamp Alanları


Ayvacık ilçesi Behramkale Köyü yakınlarındaki Kadırga Koyu’na güneşte yaprakları parıldayan zeytin ağaçlarıyla süslü bir yoldan ulaşabiliyorsunuz. Yaklaşık üç kilometrelik doğal bir plaja sahip olan koyda otel, pansiyon, karacan ve kamp konaklama olanakları mevcut. Her bütçeye hitap eden konaklama tesislerinin dışında birçok camping seçeneği var.

Verilen Hizmetler


Uzun kumsalın hemen arkasında konumlanan camping alanlarının hemen hepsinde:


 • duş
 •  tuvalet
 • mutfak
 • ortak alan
 • internet
 • restoran imkanları sunuluyor.

 

kadırga koyu

Arkadaki Midilli Adası , Sahil Kadırga Koyu

Yapılacak Etkinlikler


Kadırga koyu, Çanakkale turizminin gözde merkezlerinden biri olan Assos’a sadece 2 km uzaklıkta. Behramkele Köyü ile iç içe olan Assos Antik Kenti, Midilli Adası’ndan gelen Methymnalılar ve Aiolller tarafından kurulmuştu. Ünlü filozof Aristoteles kente gelerek bir felsefe okulu kurmuştu. Antik kentin en önemli kalıntısı, doruk noktasındaki Athena Tapınağı. Sütunların oluğu yerden güneşin batışını izlemeyi sakın unutmayın.

Kadırga Koyu’nda doğuya uzanan yaklaşık 25 km sahil şeridi, Küçükkuyu ve Akçaya gidiyor.

Nerede? Rota , Yol Tarifi


yol

Bilinen Kamp İşletmeleri


Athena Camping – Kamp Alanı

————————-

*** Çanakkale ‘de bulunan diğer kamp ve gezi alanları için tıklayınız.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

1 yorum

  • Gizem on Temmuz 21, 2019 at 8:55 pm
  • Cevapla

  Çanakkale tek başına doğa harikası , özellikle suyunun berrak olması bence su sporları içinde el verişli. Kadırga koyunda kamp tecrübe etmek isterim. Bilgi için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.