Kardıga Koyu Kamp Alanı nerede , nasıl giderim , rota , bilgi , tavsiye, öneri :

Kamp Alanları:

Ayvacık ilçesi Behramkale Köyü yakınlarındaki Kadırga Koyu’na güneşte yaprakları parıldayan zeytin ağaçlarıyla süslü bir yoldan ulaşabiliyorsunuz. Yaklaşık üç kilometrelik doğal bir plaja sahip olan koyda otel, pansiyon, karacan ve kamp konaklama olanakları mevcut. Her bütçeye hitap eden konaklama tesislerinin dışında birçok camping seçeneği var.

Verilen Hizmetler:

Uzun kumsalın hemen arkasında konumlanan camping alanlarının hemen hepsinde:

  • duş
  •  tuvalet
  • mutfak
  • ortak alan
  • internet
  • restoran imkanları sunuluyor.

Berrak ve temiz bir denize sahip olması sebebiyle mavi bayrak taşıyan Kadırga Koyu, imbat rüzgarlarının etkisiyle yaz sıcaklarında insanı bunaltmıyor. Kıyı boyunca hemen her tesisin önünde şemsiye ve şezlonglar sıralanıyor. Karşınızda Midilli adası, karada yemyeşil dağ manzarası eşliğinde tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Edremit Körfezi’nin açık denizle bağlantısını kapatan Milli Adası Osmanlı İmparatorluğu döneminde donanmanın merkez üssüydü. Milli Limanı’nda yelken açan kadırgalar, savaş dönüşü eğer hasarlı iseler bu koya getirip burada meşe ve kayın ağaçlarıyla tamir edilirdi. Koyun adının kadırga olmasının asıl nedeni, savaş gemilerinin burada karaya çekilmesi.

Arkadaki Midilli Adası , Sahil Kadırga Koyu
Yapılacak Etkinlikler:

Kadırga koyu, Çanakkale turizminin gözde merkezlerinden biri olan Assos’a sadece 2 km uzaklıkta. Behramkele Köyü ile iç içe olan Assos Antik Kenti, Midilli Adası’ndan gelen Methymnalılar ve Aiolller tarafından kurulmuştu. Ünlü filozof Aristoteles kente gelerek bir felsefe okulu kurmuştu. Antik kentin en önemli kalıntısı, doruk noktasındaki Athena Tapınağı. Sütunların oluğu yerden güneşin batışını izlemeyi sakın unutmayın.

Kadırga Koyu’nda doğuya uzanan yaklaşık 25 km sahil şeridi, Küçükkuyu ve Akçaya gidiyor.

Nerede? Rota , Yol Tarifi

Bilinen Kamp İşletmeleri:

Athena Camping – Kamp Alanı – Foursquare

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.