Kadırga Koyu | Çanakkale Kamp

Kadırga Koyu | Çanakkale Kamp:

Kardıga Koyu Kamp Alanı nerede , nasıl giderim , rota , bilgi , tavsiye, öneri :

Kamp Alanları:

Ayvacık ilçesi Behramkale Köyü yakınlarındaki Kadırga Koyu’na güneşte yaprakları parıldayan zeytin ağaçlarıyla süslü bir yoldan ulaşabiliyorsunuz. Yaklaşık üç kilometrelik doğal bir plaja sahip olan koyda otel, pansiyon, karacan ve kamp konaklama olanakları mevcut. Her bütçeye hitap eden konaklama tesislerinin dışında birçok camping seçeneği var.

Verilen Hizmetler:

Uzun kumsalın hemen arkasında konumlanan camping alanlarının hemen hepsinde:

  • duş
  •  tuvalet
  • mutfak
  • ortak alan
  • internet
  • restoran imkanları sunuluyor.

Berrak ve temiz bir denize sahip olması sebebiyle mavi bayrak taşıyan Kadırga Koyu, imbat rüzgarlarının etkisiyle yaz sıcaklarında insanı bunaltmıyor. Kıyı boyunca hemen her tesisin önünde şemsiye ve şezlonglar sıralanıyor. Karşınızda Midilli adası, karada yemyeşil dağ manzarası eşliğinde tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Edremit Körfezi’nin açık denizle bağlantısını kapatan Milli Adası Osmanlı İmparatorluğu döneminde donanmanın merkez üssüydü. Milli Limanı’nda yelken açan kadırgalar, savaş dönüşü eğer hasarlı iseler bu koya getirip burada meşe ve kayın ağaçlarıyla tamir edilirdi. Koyun adının kadırga olmasının asıl nedeni, savaş gemilerinin burada karaya çekilmesi.

Arkadaki Midilli Adası , Sahil Kadırga Koyu

Yapılacak Etkinlikler:

Kadırga koyu, Çanakkale turizminin gözde merkezlerinden biri olan Assos’a sadece 2 km uzaklıkta. Behramkele Köyü ile iç içe olan Assos Antik Kenti, Midilli Adası’ndan gelen Methymnalılar ve Aiolller tarafından kurulmuştu. Ünlü filozof Aristoteles kente gelerek bir felsefe okulu kurmuştu. Antik kentin en önemli kalıntısı, doruk noktasındaki Athena Tapınağı. Sütunların oluğu yerden güneşin batışını izlemeyi sakın unutmayın.

Kadırga Koyu’nda doğuya uzanan yaklaşık 25 km sahil şeridi, Küçükkuyu ve Akçaya gidiyor.

Nerede? Rota , Yol Tarifi

Bilinen Kamp İşletmeleri:

Athena Camping – Kamp Alanı – Foursquare

Okan Asil

Doğaya olan tutkum şehrin kalabalığından uzaklaşarak kamp ve geziler yapamam ile başladı. Doğal güzelliklerin korunması ile sürdürülebilirliğinin sağlanması ve farkındalık yaratabilmek için doğal alanlar hakkındaki tecrübelerimi sizler ile paylaşmaktayım.
Yazıyı Puanla:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 kişi, 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir