İnönü Yaylası Sakarya Gezi Kamp

İnönü Yaylası Sakarya Gezi Kamp

inönü yaylası nerede , inönü yaylası sakarya kamp alanı, inönü ormanı sakarya , inönü sakarya gezilecek yerler

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde yer alıyor. Samanlı Dağları’nın en geniş ve en düz yaylaları arasında bulunan İnönü Yaylası’na gitmek için doğaseverler çoğunlukla Yuvacık-Yuvacık Barajı yolunu izliyor. Nusretiye köyünden giderken sola doğru İnönün Yaylası’nı görünce yola girin.

Yolları gayet düzgün her araç ile girebililirsiniz hiç bir problem yaşamazsınız. Yola girdikten yaklaşık 40 dakika sonra İnönü Yaylası’na varacaksınız. Yaylada bahar aylarında gece ve gündüz sıcaklık farkları ok olduğu için yoğun sis oluyor. Yollar sisli olabilir dikkatli olmakta fayda var.

Yayla çok geniş bir alana sahip , yayla içerisinde bulunan hayvanları ve hayvancılık yapan yayla sakinlerinin evlerini görmek mümkün. İnönü Yaylası özellikle bahar aylarında rengarenk bir görünüme kavuşuyor.

Kamp Alanları


Yaylanın bir çok alanında düzlükler bulunuyor. Herhangi bir düz alana, bölgedeki insanları rahatsız etmeyecek şekilde çadır kurabilirsiniz. Hiç bir ücret gerekmemektedir.

Yapılacak Etkinlikler


Orman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Bunun için çok fazla rota bulunmaktadır. Tavsiyem çadırınızı kurup günübirlik yürüyüşler yapmanız. Çok güzel fotoğraflar çekebileceğiniz bir yayla. Yayla evleri müsait ise misafir kabul ediyorlar. Offroad için ve motor turları için uygun bir yayla. Bölgede bazı mağara bulunuyor ancak tehlikeli.

Dikkat Edilmesi Gerekenler


– Yollar sisli olabilir yolda dikkatli olunması gerekiyor.

– Kış aylarında yollar kapanıyor ulaşım sağlanamıyor.

–  Yaylada evcil hayvanlar bulunmakta ve otlamaktadır. Yüksek sesi ve hayvanları ürkütücü hareketlerde bulunmamanızı tavsiye ederim.

İnönü Yaylası Yol Tarifi
**-------------------------------------------------------**
Soru ve görüşlerinizi Yorum olarak yazabilirsiniz, kısa sürede cevap verilecektir.
------------------------------------------------------

Bir cevap yazın