İğneada | Kırklareli Kamp

İğneada Demirköy Kırklareli Kamp alanı, nasıl gidilir , nerede , tavsiye , öneri , bilgi :

Milli park olma ayrıcalığına 2007 yılında kavuşan İğneada, nehirlerin getirdiği alüvyonlarca oluşturulan beş farklı göl sayesinde zengin bir flora ve faunaya sahip. Bu özgün ekosistem 3 bin 155 hektarlık alanıyla Kırklareli il sınırları içerisinde yer alıyor. Denizle orman arasında kalan ve Karadeniz’den geniş bir kumsalla ayrılan tatlı su gölleri :

  1. Erikli
  2.  Pedina
  3. Mert
  4. Hamam
  5. Saka
İğneada Longoz Ormanları Sahil

Bu göller , verimli topraklar üzerinde geçirgen bir zeminde yükselen ve karakteristik özelliği sucul orman olarak nitelenen subasar ormanlarla iç içe geçmiş durumda. Bölge göçmen kuşların sıkça ziyaret ettiği bir alan.

Yaz döneminde bir sayfiye yerine dönüşen İğneada, İstanbul’a yaklaşık 200 kilometre uzaklıkta. Demirköy ilçesine bağlı yerleşime ulaşmak isteyenler , İstanbul – Edirne TEM yolunun Çerkezköy çıkışını kullanıp Saray-Vize-Poyralı-Demirköy güzergahını izleyebilirler. Son bölümü ormanlık bir alandan geçen rota yaklaşık üç buçuk saat sürüyor.

  Mert Gölü Mesire Yeri, İğneada’nın en önemli kamp alanı. Tuvalet ve su olanağı bulunan alanda çadır kurabilirsiniz. Bölgede çok sayıda otel ve aile pansiyonu da bulunuyor. Marketler ve çoğu sahile konumlanan restoranlar sezon boyunca açık.

İğneada Longoz Ormanları plajı

 

İğneada Longoz Ormanları’nın çevresinde pek çok yürüyüş parkuru var. Bunların en uzunu, Limanköy ile İğneada arasında uzanan ormanlardan geçiyor. Bölge ayrıca motor , cip , ve foto safari içinde ideal. Ayrıca İğneada Deniz Feneri’ni, Bulgaristan Köyü’nü ve dönüş yolunda Dupnisa Mağrası’nı ziyaret edebilirsiniz.

 

Dupnisa Mağrası
Nerede? Rota , Yol Tarifi********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir