Hayvanlar ve Korunma – Kurt ve Köpekler

Hayvanlar ve Korunma – Kurt ve Köpekler:

Kurt veya yabani köpekler

Kurt veya yabani köpekler ile karşılaşmamak için kesinlikle yollardaki hayvan izlerine bakın. Eğer köpek veya kurt izi görüyorsanız gözlerinizi dört açmalısınız çünkü kurtların bölgesin girmiş olabilirsiniz ve bundan hiç hoşlanmazlar.

Eğer olur da 1 tane kurt görürseniz emin 3-4 tane daha vardır ve sizi takip ediyorlardır. Eğer çantanızda et türü yiyecek var ise yere bırakın ve panik yapmadan yolunuza devam edin. Eğer kurtlar çok aç değil ise sizlere bir şey yapmazlar . Sadece sizi takip edip ne yaptığınıza bakarlar. Bölgeleri yaklaşık 4 km çapındadır. Eğer size saldırırlarsa veya saldırmaya çalışırlarsa sakın kaçmayın siz yorulana kadar kovalarlar ve pes etmenizi beklerler. Bu durumda yapacaklarınız Jandarmayı Aramakişaret fişeği ,  havalı korna kullanmak olacaktır.

Eğer yabani köpek sürü sizi takip ediyorsa yüksek sesle konuşarak yolunuza devam edin. Çok yaklaşırlarsa havalı korna kullanabilirsiniz.

Okan Asil

Doğaya olan tutkum şehrin kalabalığından uzaklaşarak kamp ve geziler yapamam ile başladı. Doğal güzelliklerin korunması ile sürdürülebilirliğinin sağlanması ve farkındalık yaratabilmek için doğal alanlar hakkındaki tecrübelerimi sizler ile paylaşmaktayım.
Yazıyı Puanla:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 kişi, 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir