Hayvanlar ve Korunma – Kurt ve Köpekler


Kurt veya yabani köpekler

Kurt veya yabani köpekler ile karşılaşmamak için kesinlikle yollardaki hayvan izlerine bakın. Eğer köpek veya kurt izi görüyorsanız gözlerinizi dört açmalısınız çünkü kurtların bölgesin girmiş olabilirsiniz ve bundan hiç hoşlanmazlar.

Eğer olur da 1 tane kurt görürseniz emin 3-4 tane daha vardır ve sizi takip ediyorlardır. Eğer çantanızda et türü yiyecek var ise yere bırakın ve panik yapmadan yolunuza devam edin. Eğer kurtlar çok aç değil ise sizlere bir şey yapmazlar . Sadece sizi takip edip ne yaptığınıza bakarlar. Bölgeleri yaklaşık 4 km çapındadır. Eğer size saldırırlarsa veya saldırmaya çalışırlarsa sakın kaçmayın siz yorulana kadar kovalarlar ve pes etmenizi beklerler. Bu durumda yapacaklarınız Jandarmayı Aramakişaret fişeği ,  havalı korna kullanmak olacaktır.

Eğer yabani köpek sürü sizi takip ediyorsa yüksek sesle konuşarak yolunuza devam edin. Çok yaklaşırlarsa havalı korna kullanabilirsiniz.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri
2022 Yılı İndirimli Ücretler


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://kampgunlugu.com/hayvanlar-ve-korunma-kurt-ve-kopekler/

    • İbrahim Alaaddin Telmen on Ocak 31, 2022 at 3:17 am
    • Cevapla

    Eğer yaban yerde yürümek zorunda kalırsanız yüksek sesle şarkı söyleyin ya da ses çıkarın hiç bir yabani hayvan insanı uzaktan hissederse yaklaşmaz.Kayalık arazilerde Kaya diplerinden uzak olmaya dikkat edin çünkü yuvasına yakın olduğunuzda koruma amaçlı saldırabilir.

    1. Merhabalar İbrahim bey, vermiş olduğunuz faydalı bilgiler için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.