Kapadokya Kamp ve Konaklama | Göreme Nevşehir


Kapadokya oteller kamp çadır 2022 yılı fiyatlar, kapadokya kamp alanı işletmeleri, kapadokya çadır karavan fiyatları, kapadokya otel fiyatları, nevşehir göreme kapadokya yorum öneri ve tavsiyeler

Kapadokya Genel Bilgi


Kapadokya İl merkezine 12 km , havaalanına 35 km uzaklıkta yer alıyor. Ulaşımı oldukça kolay. Hem kendi aracınız ile hemde servisler ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.


Pers dilinde güzel atlar ülkesi anlamına geliyor. Göreme kasabası Nevşehir-Ürgüp-Avanos üçgeni arasındaki etrafı vadilerle çevrili bölgede yer alır. Erciyes Dağı ve Hasan Dağı tüflerinin, rüzgâr ve su aşınması sonucunda oluşan olağanüstü kaya şekilleri , kışın ılık, yazın serin olan bu nedenle her mevsim için uygun iç iklim koşulları taşıyan kaya oyma mekânlardır.

 

kapadokya


 

Kapadokya Kamp Alanları / Konaklama


Herkese hitap eden konaklama yerleri mevcut. Çok sayıda turist geldiği için daha özenli konaklama alanları yapılmış. Özellikle kamp alanları diğer yerlere oranla standardı baya yükseltmiş yüzme havuzları bile bulunuyor.

Sabahın ilk ışıklarında büyüleyici bir manzarayla karşı karşıya kalıyorsunuz balonların yavaş yavaş ısıtılmaya başladığı anı kaçırmamalısınız. Onlarca otel ve pansiyon hizmet vermektedir. Bütün ihtiyaçlarınızı konaklama yerlerinde karşılayabilirsiniz. Hizmet konusunda çok iddialılar.

 

Verilen Hizmetler


  • Banyo
  • tuvalet
  • elektrik
  • internet
  • restoran
  • kafe hizmetleri bulunuyor.

 

Ücretler ve Fiyatlar 2022


Fiyatlar günlük 90 TL’den başlayan çadır kirası şeklinde oluşmaktadır.

Karavan fiyatları değişkendir.

Müzekart geçerli ancak içerideki Karanlık Kilise için ekstra 20tl vermeniz gerekiyor,

 

Yapılacak Etkinlikler


Göreme Açık Hava Müzesi, 1950 yılında müze haline getirilerek ziyarete açılmış ve UNESCO tarafından dünya Mirası Listesi’ne alınmış. Ülkemizin en büyük açık hava müzesi. Manastırlar, kiliseler hemen hepsini, bölgenin tüm özelliklerini müzede görebilirsiniz.

Göreme aydın  kırağı veya aşıklar tepesi görmeniz gereken yerlerden. Milli Park içerisinde yürüyüş alanı belirlenmiştir. Çanaklarıyla ünlü Avanos’a gidebilirsiniz. Çanak yapmayı deneyebilirsiniz. Bölgenin ünlü üzüm şaraplarından tadabilirsiniz. Balonlara binmeyi unutmayın.

 

Bilinen Kamp  Karavan İşletmeleri


1- Panorama Camping ( Kişi Başı 150 Tl  )

Telefon: +90 543 303 28 00

2- Kaya Kamping

Telefon:  (0384) 343 31 00

 

 

Kapadokya Nerede Yol Tarifi


kapadokya yol tarifi

 

*** Nevşehir ‘de bulunan diğer kamp ve gezi alanları için tıklayınız.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.