Göreme | Nevşehir Kamp

( Kapadokya ) İl merkezine 12 km , havaalanına 35 km uzaklıkta yer alıyor.

Pers dilinde güzel atlar ülkesi anlamına geliyor. Göreme kasabası Nevşehir-Ürgüp-Avanos üçgeni arasındaki etrafı vadilerle çevrili bölgede yer alır. Erciyes Dağı ve Hasan Dağı tüflerinin, rüzgâr ve su aşınması sonucunda oluşan olağanüstü kaya şekilleri , kışın ılık, yazın serin olan bu nedenle her mevsim için uygun iç iklim koşulları taşıyan kayaya oyma mekânlardır.

Kamp Alanları:

Herkese hitap eden konaklama yerleri mevcut. Çok sayıda turist geldiği için daha özenli konaklama alanları yapılmış. Özellikle kamp alanları diğer yerlere oranla standardı baya yükseltmiş yüzme havuzları bile bulunuyor. Sabahın ilk ışıklarında büyüleyici bir manzarayla karşı karşıya kalıyorsunuz balonların yavaş yavaş ısıtılmaya başladığı anı kaçırmamalısınız.

Verilen Hizmetler:
  • Banyo
  • tuvalet
  • elektrik
  • internet
  • restoran
  • kafe hizmetleri bulunuyor.
Ücretler ve Fiyatlar:

Fiyatlar günlük 10 TL’den başlayan çadır kirası şeklinde oluşmaktadır. Karavan fiyatları değişkendir.

Müzekart geçerli ancak içerideki Karanlık Kilise için ekstra 10tl vermeniz gerekiyor,

Yapılacak Etkinlikler:

Göreme Açık Hava Müzesi, 1950 yılında müze haline getirilerek ziyarete açılmış ve UNESCO tarafından dünya Mirası Listesi’ne alınmış. Ülkemizin en büyük açık hava müzesi. Manastırlar, kiliseler hemen hepsini, bölgenin tüm özelliklerini müzede görebilirsiniz. Göreme aydın  kırağı veya aşıklar tepesi görmeniz gereken yerlerden. Milli Park içerisinde yürüyüş alanı belirlenmiştir.

Çanaklarıyla ünlü Avanos’a gidebilirsiniz. Çanak yapmayı deneyebilirsiniz. Bölgenin ünlü üzüm şaraplarından tadabilirsiniz. Balonlara binmeyi unutmayın.

Önerilen Kamp  Karavan İşletmeleri:

1- Panorama Camping ( Kişi Başı 35 Tl  )

Telefon: +90 543 303 28 00

2- Kaya Kamping

Telefon:  (0384) 343 31 00

 

 

Nerede Yol Tarifi:********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir