Gölcük Gölü – Bolu

Gölcük, Bolu ilimizde bulunan merkezden yukarıya dağlara doğru çıktığınızda karşınıza çıkan göl. Bolunun  doğasını bilmeyen yoktur. Gölcük gölü etrafında sık ağaçlar bulunuyor. Ormanın arasında küçük patika yollar bulunuyor. Doğayla iç içe yürüyüş yapabilirsiniz. Gölün ortasında şirin ev vali konağı olarak biliniyor. Vali konağının önünde , gölcük gölü girişinde ve girişin sağ tarafında iskele bulunuyor.

Nerede ? Rota , Yol tarifi

 

Burada bir çok film , dizi ve klip sahneleri çekildi. Sonbahar güzel olduğu kadar , kışın kar yağınca da çok güzel bir manzara oluyor. Bu manzaranın içinde olmakta ayrı keyif veriyor.

Gölde bilinçsiz balık avı yapılıyor. 15 cm dahi olmayan balıkları tutuyorlar.. Görevlilere durumu bildirdim umarım ilgilenen olmuştur. Böyle küçük bir gölde balık avlamak hiç mantıklı değil. Spor balıkçılığı yapılarak , tutulan balıkları hasar vermeden geri bırakmak gölün ekolojisi için daha iyi olacaktır.

 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü Sincap
  Gölcük Gölü Sincap

 

Sonbaharda gitmiştim , tavsiyem sonbaharda gitmenizden yana. Gölün çevresindeki ağaçlar rengarenk oluyor. İnanır mısınız hayatımda ilk defa mavi yaprak gördüm ve bu yaprağı bolu gölcükte görmüştüm. Bütün renk tonlarını görebileceğiniz bitki örtüsü oluyor.

Gölcük girişinde hemen sol tarafta kamp alanı buluyor. Kamp alanın yakınında bir kaç tane yiyecek içecek işletmesi bulunuyor. Kamp yapılacak mevsim olarak ilkbaharı ve sonbaharı öneriyorum. Çünkü Gölcüğe inip çıkması biraz zor oluyor hele birde yollar karlı ise eyvah..

Gölün kenarındaki yürüyüş yolundan ormana doğru girdiğinizde oturmak ve mangal yapmak için banklar bulunuyor. Aslında oturup kafa dinlemek için yapılmış banklar fakat halkımız hemen mangalı yakıyor… Dumandan yürüyüş yapamadık o derece… Bir an önce yetkililerin bu konuyu değerlendirmesi lazım. Güzel havasını bozuyorlar uzaktan bakınca sanki volkan patlayacakmış gibi duman çıkıyor..

Tavsiye :

 1. Hafta sonu gitmeyin, Hafta içi gidin. çok kalabalık ve mangal dumanı olmadan sessiz sakin kafa dinleyebileceğiniz güzel ortam olur.


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir