Gökova Nerede , Nasıl giderim , Rota , Tavsiye , Kamp alanları , Öneri , Ne yapılır , Bilgi , ücret , fiyat

Genel Bilgi:

Gökva Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunmaktadır. Muğla – Marmaris yolu üzerindeki Sakar Geçidi’ne gelindiğinde yolcuları, Datça – Reşadiye ile Bodrum yarımadaları arasında uzanan Gökova Körfezi manzarası karşılar. Yemyeşil yamaçların arasında saklanan dantel gibi işlenmiş çok sayıda koy, mavi yolculuk teknelerinin uğrak noktasıdır. Bir kısımına sadece denizden ulaşılabilen bu kabir koylar, bilinçsiz kullanım nedeniyle giderek kirlenmekte ne yazık ki. Çevre kirliliğinin ve yapılaşmanın henüz yok edemediği Gökova Körfezi koylarından biri de Akyaka’da yer alıyor.

Akayaka Orman Kampı
Kamp Alanları:
 • Gökova Orman Kampı
 • Akyaka Orman Kampı

Türkiye’deki kamp alanları içerisinde en popüler olanlardan biri Gökova orman içi kamp alanı, yerleşimin batı tarafında Ören yolu üzerinde yer alıyor.

Ülkemizin en düzenli ve tesis anlamında yeterli donanıma sahip kamp yerlerinden biri olan Gökova Orman Kampı, beş ayrı koyuyla tatilcilere hizmet veriyor. Alan, 300 çadır ve 70 karavan kapasitesi, çocuk parkı ve basketbol sahasına sahip. Bungalovlarda veya doğaya uyumlu taş evlerde konaklamak da mümkün. Tamamı ormanlık bir alana yayılan tesiste, çadır alanlarına ulaşım için geceleri yollar aydınlatılıyor. Çamların iğne yapraklarıyla kapanan toprak bir zemine çadır kurabiliyorsunuz.

Verilen Hizmetler:
 1. Elektrik
 2. Tuvalet
 3. Duş
 4. Bulaşık Yıkama Yerleri
 5. Çeşmeler
 6. Büfe
 7. Restoran
Yapılacak Etkinlikler:

Tur tekneleriyle civar koylara , Azmak Deresi ve Sedir Adası gezilerine katılmadan dönmemenizi öneririz.

Nasıl Giderim Yol Tarifi:

Muğla il merkezine 26 km mesafedeki Akyada, Ahşap işciliğin ön plana çıktığı mimarisiyle şirin bir tatil kasabası. Yerleşime Muğla – Sakar Geçidi, Bodrum – Milas – Ören veya Fethiye – Dalaman – Köyceğiz güzergahları üzerinden ulaşabilirsiniz. Akyaka ” sakin şehir ” statüsünde ve plajları mavi bayrak taşıyor.

 

Bilinen Kamp İşletmeleri:
 1. Azmakbaşı Camping
 2. Akyaka Kamp ve Mesire Yeri

Gökova Orman Kampı GPS için tıkla

Akyaka Orman Kampı ücretleri:

0-4 Kişi çadırınızı kurmak için ücret 35 TL ( 5. kişi için ek ücret)

4 kişi üzeri için her kişi için +5 TL ücret alınmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.