Gökova | Muğla Kamp

Gökova | Muğla Kamp

Gökova Nerede , Nasıl giderim , Rota , Tavsiye , Kamp alanları , Öneri , Ne yapılır , Bilgi , ücret , fiyat

Genel Bilgi:

Gökva Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunmaktadır. Muğla – Marmaris yolu üzerindeki Sakar Geçidi’ne gelindiğinde yolcuları, Datça – Reşadiye ile Bodrum yarımadaları arasında uzanan Gökova Körfezi manzarası karşılar. Yemyeşil yamaçların arasında saklanan dantel gibi işlenmiş çok sayıda koy, mavi yolculuk teknelerinin uğrak noktasıdır. Bir kısımına sadece denizden ulaşılabilen bu kabir koylar, bilinçsiz kullanım nedeniyle giderek kirlenmekte ne yazık ki. Çevre kirliliğinin ve yapılaşmanın henüz yok edemediği Gökova Körfezi koylarından biri de Akyaka’da yer alıyor.

Akayaka Orman Kampı
Kamp Alanları:
 • Gökova Orman Kampı
 • Akyaka Orman Kampı

Türkiye’deki kamp alanları içerisinde en popüler olanlardan biri Gökova orman içi kamp alanı, yerleşimin batı tarafında Ören yolu üzerinde yer alıyor.

Ülkemizin en düzenli ve tesis anlamında yeterli donanıma sahip kamp yerlerinden biri olan Gökova Orman Kampı, beş ayrı koyuyla tatilcilere hizmet veriyor. Alan, 300 çadır ve 70 karavan kapasitesi, çocuk parkı ve basketbol sahasına sahip. Bungalovlarda veya doğaya uyumlu taş evlerde konaklamak da mümkün. Tamamı ormanlık bir alana yayılan tesiste, çadır alanlarına ulaşım için geceleri yollar aydınlatılıyor. Çamların iğne yapraklarıyla kapanan toprak bir zemine çadır kurabiliyorsunuz.

Verilen Hizmetler:
 1. Elektrik
 2. Tuvalet
 3. Duş
 4. Bulaşık Yıkama Yerleri
 5. Çeşmeler
 6. Büfe
 7. Restoran
Yapılacak Etkinlikler:

Tur tekneleriyle civar koylara , Azmak Deresi ve Sedir Adası gezilerine katılmadan dönmemenizi öneririz.

Nasıl Giderim Yol Tarifi:

Muğla il merkezine 26 km mesafedeki Akyada, Ahşap işciliğin ön plana çıktığı mimarisiyle şirin bir tatil kasabası. Yerleşime Muğla – Sakar Geçidi, Bodrum – Milas – Ören veya Fethiye – Dalaman – Köyceğiz güzergahları üzerinden ulaşabilirsiniz. Akyaka ” sakin şehir ” statüsünde ve plajları mavi bayrak taşıyor.

 

Bilinen Kamp İşletmeleri:
 1. Azmakbaşı Camping
 2. Akyaka Kamp ve Mesire Yeri

Gökova Orman Kampı GPS için tıkla

Akyaka Orman Kampı ücretleri:

0-4 Kişi çadırınızı kurmak için ücret 35 TL ( 5. kişi için ek ücret)

4 kişi üzeri için her kişi için +5 TL ücret alınmaktadır.

Toplam 13 Yorum

 1. Avatar

  2019 temmuz ayı için güncel fiyatlariniz nedir cadirim var 4 kişilik üç kişi konaklama yapılacak

  1. Kamp Günlüğü

   Merhabalar, Hakan bey Akyaka camping ve Azmakbaşı Camping 2019 güncel fiyatını size aktarayım ;
   – Akyaka camping 4 kişilik çadır günlük yer ücreti : 40 TL + kişi başı 5 TL
   – Azmakbaşı camping çadır yer ücreti: Kişi başı 40 TL

   1. Avatar

    Çadırımız yok kiralanıyormu fiyat nedir acaba

    1. Kamp Günlüğü

     Merhabalar Vedat bey, Akyaka Camping işletmesinde, 4 kişilik ÇADIR (Günlük) İşletmeden Kiralık Çadır, Çadır Yeri, Yatak, Yastık, Elektrik, Su Dahil 120,00TL.

 2. Avatar

  Merhabalar yani 3 kişi 120 tl mi 40 tl mi yoksa 55 tl mi bir de 4 yaşındaki çocuktan ücret alınıyor mu? Rezervasyon ne kadar önceden yapılmalı?

  1. Kamp Günlüğü

   Merhabalar,
   Akyaka Camping 3 kişi için 55 TL , 2 kişi için 50 TL çadır ücreti alıyor (2019 fiyatı). 12 yaş altından ücret alınmıyor. Telefon : 0551 448 70 34

   Azmakbaşı Camping 3 kişi için 120 TL, 2 Kişi için 80 TL çadır ücreti almaktadır (2019 Haziran – Eylül fiyatı). 0-6 yaş çocuklar için ücret alınmıyor. Telefon : 0543 207 8366

   Rezervasyon için önerim 1 hafta öncesinden yapılmalı. Rezervasyon hakkında detaylı bilgi için yukarıda belirttiğim işletmelerin telefon numaraları ile iletişime geçebilirainiz.

 3. Avatar

  MERHABA SİZİN KENDİ KAMPLARINIZ MEVCUTMU VARSA FİYAT ALABİLİRMİYİM

  1. Kamp Günlüğü

   Merhabalar Seda hanım, malesef kendi kamplarımız olmuyor.

 4. Avatar

  İyi günler temmuz 21 de ben eşim ve 8 yaşında ki oğlumla kampa gelmek istiyoruz çadır ve ağaç ev fiyatlarını öğrenebilir miyim rica etsem

  1. Kamp Günlüğü

   İyi günler Mehmet bey, Gökova bölgesinde işletmelere ait çadır ve bungalov ücretleri şu şekildedir:

   Azmakbaşı camping alanında konaklama fiyatları: çocuğunuz 6 yaş üzeri olduğu için ücret alınıyor. 3 kişilik işletmeye ait çadır ücreti 180 TL , Ağaç ev mutfaklı 400 TL , ağaç ev mutfaksız 350 TL.

   Akyaka camping alanında konaklama fiyatları : çocuğunuz 12 yaş altı olduğu için ücret alınmamaktadır. 2 kişilik Kâgir evler 200 TL, Çadır Kiralamak 120 TL.

   Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 5. Avatar

  Kendi çadırımla gelicem eşim ve 6 yaşında oğlum var yer için önceden aramak gerekirmi. Birde saat kaça kadar giriş var

  1. Kamp Günlüğü

   Merhabalar Ömer bey , yoğunluktan dolayı yer olmayabilir bu ihtimali göz önünde bulundurarak arayıp bilgi almakta fayda var. Giriş için herhangi bir saat yok ancak gitmeden önce işletmeyi arayarak geleceğiniz saatin bilgisini verebilirsiniz. Benim tavsiyem sabah erkenden 08:00-10:00 saatleri arasında gidip çadırınızı kurup düzeninizi kurmanız.

 6. Avatar

  Akyaka ile Gökova Kampları aynı yerler mi? Akyaka olarak çıkıyor telefonu da var fakat Gökova Orman Kampı olarak telefon vb. iletişim bulamadım. Ayrıca Akyaka’da yer kalmamış. O bölgede önerebileceğiniz kamp alanları var mı? Lavabo Banyo vb sıkıntısı olmayan fiyatları abartılmamış.

Bir cevap yazın