Akyaka Gökova Orman Kampı | Muğla Kamp

Gökova Orman kampı Akyaka Orman kampı Fiyatları ücretleri, bungalovlar, kagır, taş evler, Muğla Kamp alanı Gökova Nerede , Nasıl giderim,Tavsiye,Kamp alanları, Öneri, Bilgi

Akyaka Gökoava Orman Kampı Genel Bilgi


Öncelikle gelen sorular üzerine, Akyaka Orman Kampı mı? Gökova Orman Kampı mı? sorularını cevaplamak istiyorum. Akyaka ve Gökoava komşu mahallelerdir. Azmak nehrinin sol tarafı Gökoava, sağ tarafı Akyaka’dır. Kamp  alanı Akyaka Plajının hemen yanındaki ormanlık alanda bulunuyor.

Gökva olarak bilinen Akyaka Orman Kampı Muğla ilimizin Ula ilçesine bağlı bir mahalledir ve Gökova körfezinde bulunmaktadır. Muğla – Marmaris yolu üzerindeki Sakar Geçidi’ne gelindiğinde yolcuları, Datça – Reşadiye ile Bodrum yarımadaları arasında uzanan Gökova Körfezi manzarası karşılar.

Yemyeşil yamaçların arasında saklanan dantel gibi işlenmiş çok sayıda koy, mavi yolculuk teknelerinin uğrak noktasıdır.Bir kısımına sadece denizden ulaşılabilen bu bakir koylar, bilinçsiz kullanım nedeniyle giderek kirlenmekte ne yazık ki. Çevre kirliliğinin ve yapılaşmanın henüz yok edemediği Gökova Körfezi koylarından biri de Akyaka’da yer alıyor.

Muğla-Marmaris istikametinde yokuş aşağı inerken Akyaka tabelasından sağa dönüyorsunuz ve Akyaka tabelasını izleyerek meydandan aşağı doğru sahile kadar inebiliyorsunuz. Orada araçlar için Ücretli otopark mevcut.

 

akyaka gökovaorman kampı
Akayaka Orman Kampı

Kamp Alanları


Akyaka Orman Kampı Türkiye’deki kamp alanları içerisinde en popüler olanlardan biri, orman içi kamp alanı, yerleşimin batı tarafında  yer alıyor.

Ülkemizin en düzenli ve tesis anlamında yeterli donanıma sahip kamp yerlerinden biri olan Akyaka Orman Kampı, beş ayrı koyuyla tatilcilere hizmet veriyor. Alan, 300 çadır ve 70 karavan kapasitesi, çocuk parkı ve basketbol sahasına sahip. Bungalovlarda veya doğaya uyumlu taş evlerde konaklamak da mümkün.

Tamamı ormanlık bir alana yayılan tesiste, çadır alanlarına ulaşım için geceleri yollar aydınlatılıyor. Çamların iğne yapraklarıyla kapanan toprak bir zemine çadır kurabiliyorsunuz.

 

akyaka gökova orman kmapı gökoava

Verilen Hizmetler


 1. Elektrik
 2. Tuvalet
 3. Duş
 4. Bulaşık Yıkama Yerleri
 5. Çeşmeler
 6. Büfe
 7. Restoran

Fiyatlar ve Ücretler 2020 Sezonu


 • 2020 Sezonu için belirtilen çadır ücreti 110 TL olduğu söylenmektedir. Fiyat indirimi için halkın talepte bulunduğu söylenmekte. Gelişmeler oldukça buradan yenileyeceğim.
 • Otopark ücreti saatlik 10 TL ( Azmak nehri kenarındaki otopark )
akyaka gökova orman kampı fiyat listesi
akyaka gökova orman kampı fiyat listesi

Yapılacak Etkinlikler


 • Tur tekneleriyle civar koylara gidebilirsiniz.
 • Gökovada bulunan Azmak Deresinde tekne turu yapabilirsiniz.
 • Sedir Adası gezilerine katılmadan dönmemenizi öneririz.
 • Albay Koyu’nun tadını çıkarabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler


 • Kamp alanı ve Orman içerisinde ateş yakmak kesinlikle Yasak.
 • Yazın çok kalabalık oluyor çadır veya bungalovlar için rezervasyon yaptırmalısınız.
 • Akyaka küçük bir mahalle olduğu için yazın araç sayısı fazla olunca Akyaka’ya girişler kapanıyor.
 • Denizin içerisinde çok fazla olta iğnesi ve deniz kestanesi bulunuyor dikkat edilmeli.

 

Akyaka Orman Kampı iletişim ve yol


Akyaka Orman Kampı Telefon;

(0252) 243 51 56

(0252) 214 88 83 (Haftaiçi 08:30-17:30)

(0551) 448 70 34

 

akyaka gökova orman kampı yol tarifi
 

Muğla il merkezine 26 km mesafedeki Akyada, Ahşap işciliğin ön plana çıktığı mimarisiyle şirin bir tatil kasabası. Yerleşime Muğla – Sakar Geçidi, Bodrum – Milas – Ören veya Fethiye – Dalaman – Köyceğiz güzergahları üzerinden ulaşabilirsiniz. Akyaka ” sakin şehir ” statüsünde ve plajları mavi bayrak taşıyor.

*** Muğla ‘da bulunan diğer kamp ve gezi alanları için tıklayınız.

 ********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

42 Comments

 • Avatar

  2019 temmuz ayı için güncel fiyatlariniz nedir cadirim var 4 kişilik üç kişi konaklama yapılacak

  • Kamp Günlüğü

   Merhabalar, Hakan bey Akyaka camping ve Azmakbaşı Camping 2019 güncel fiyatını size aktarayım ;
   – Akyaka camping 4 kişilik çadır günlük yer ücreti : 40 TL + kişi başı 5 TL
   – Azmakbaşı camping çadır yer ücreti: Kişi başı 40 TL

   • Avatar

    Çadırımız yok kiralanıyormu fiyat nedir acaba

    • Kamp Günlüğü

     Merhabalar Vedat bey, Akyaka Camping işletmesinde, 4 kişilik ÇADIR (Günlük) İşletmeden Kiralık Çadır, Çadır Yeri, Yatak, Yastık, Elektrik, Su Dahil 120,00TL.

  • Avatar

   Merhabalar sabit çadır var mıdır günlük fiyat nedir

   • Kamp Günlüğü

    Merhaba, sabit çadırlar var (büyük oba tarzı) ancak sezonluk kiralanıyor. Bu sezon için fiyat bilgisi verilmedi.

 • Avatar

  Merhabalar yani 3 kişi 120 tl mi 40 tl mi yoksa 55 tl mi bir de 4 yaşındaki çocuktan ücret alınıyor mu? Rezervasyon ne kadar önceden yapılmalı?

  • Kamp Günlüğü

   Merhabalar,
   Akyaka Camping 3 kişi için 55 TL , 2 kişi için 50 TL çadır ücreti alıyor (2019 fiyatı). 12 yaş altından ücret alınmıyor. Telefon : 0551 448 70 34

   Azmakbaşı Camping 3 kişi için 120 TL, 2 Kişi için 80 TL çadır ücreti almaktadır (2019 Haziran – Eylül fiyatı). 0-6 yaş çocuklar için ücret alınmıyor. Telefon : 0543 207 8366

   Rezervasyon için önerim 1 hafta öncesinden yapılmalı. Rezervasyon hakkında detaylı bilgi için yukarıda belirttiğim işletmelerin telefon numaraları ile iletişime geçebilirainiz.

 • Avatar

  MERHABA SİZİN KENDİ KAMPLARINIZ MEVCUTMU VARSA FİYAT ALABİLİRMİYİM

  • Kamp Günlüğü

   Merhabalar Seda hanım, malesef kendi kamplarımız olmuyor.

 • Avatar

  İyi günler temmuz 21 de ben eşim ve 8 yaşında ki oğlumla kampa gelmek istiyoruz çadır ve ağaç ev fiyatlarını öğrenebilir miyim rica etsem

  • Kamp Günlüğü

   İyi günler Mehmet bey, Gökova bölgesinde işletmelere ait çadır ve bungalov ücretleri şu şekildedir:

   Azmakbaşı camping alanında konaklama fiyatları: çocuğunuz 6 yaş üzeri olduğu için ücret alınıyor. 3 kişilik işletmeye ait çadır ücreti 180 TL , Ağaç ev mutfaklı 400 TL , ağaç ev mutfaksız 350 TL.

   Akyaka camping alanında konaklama fiyatları : çocuğunuz 12 yaş altı olduğu için ücret alınmamaktadır. 2 kişilik Kâgir evler 200 TL, Çadır Kiralamak 120 TL.

   Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 • Avatar

  Kendi çadırımla gelicem eşim ve 6 yaşında oğlum var yer için önceden aramak gerekirmi. Birde saat kaça kadar giriş var

  • Kamp Günlüğü

   Merhabalar Ömer bey , yoğunluktan dolayı yer olmayabilir bu ihtimali göz önünde bulundurarak arayıp bilgi almakta fayda var. Giriş için herhangi bir saat yok ancak gitmeden önce işletmeyi arayarak geleceğiniz saatin bilgisini verebilirsiniz. Benim tavsiyem sabah erkenden 08:00-10:00 saatleri arasında gidip çadırınızı kurup düzeninizi kurmanız.

   • Avatar

    Merhaba gökova orman kampında şuan için yogunluk ve yer bulma imkanı varmıdır acaba ankaradan gidecegiz magdur olmamak için rezarvasyon yaptıralim dedik ama onceden yapilamiyormuş çadır kendimize ait ,gittigimizde yer bulabilirmiyiz acaba.

    • Kamp Günlüğü

     Merhaba, Gökova orman kampı kalabalık olsa dahi yer bulabilirsiniz diye düşünüyorum ormanın iç taraflarına doğru boş alanlar oluyordu önceden. Bayram ve haftasonları boş yer bulabilir misiniz bilemiyorum. Çünkü Gökova bölgesinde bu yıl çok yoğunluk var , özellikle Akyaka’da. Gökova’da bir çok camping var, %99 çadır ile konaklamak için bir yer bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

   • Avatar

    Kendi çadırım var fiyat nasıl. İki kişi ve 6 yaşında çocuk

    • Kamp Günlüğü

     Merhaba, Gökova Orman kampının çadır yeri fiyatı 40 tl. Bir çadır 40 tl 2 çadır 80 tl..

 • Avatar

  Akyaka ile Gökova Kampları aynı yerler mi? Akyaka olarak çıkıyor telefonu da var fakat Gökova Orman Kampı olarak telefon vb. iletişim bulamadım. Ayrıca Akyaka’da yer kalmamış. O bölgede önerebileceğiniz kamp alanları var mı? Lavabo Banyo vb sıkıntısı olmayan fiyatları abartılmamış.

 • Kamp Günlüğü

  Merhabalar Mustafa bey, Gökova bir bölge. Buradaki bölgede Azmakbaşı ve Akyaka kamp işletmeleri bulunuyor. Ben bu işletmeleri memnuniyet açısından paylaştım. Elbetteki diğer işletmeler ve işletmeler dışında da kamp kurabilirsiniz. Gökova bölgesine gittiğinizde aracınız var ise kısa bir tur atarak konaklama için uygun olan alana karar verebilirsiniz. Aykayada yer yok ise Azmakbaşı camping veya Karya Camping ile iletişime geçebilirsiniz. Haritadan konumlarını inceleyebilirsiniz.

 • Avatar

  Merhabalar.
  Akyaka orman kampina gelmek istiyoruz.Cadir bizden olur ise yer ucreti ve ek ucretleri detayli alabilirmiyim.Ornegin dus mutfak cadir alani ve diger seceneklerin fiyatlari lutfen. Daha onceden rezervasyon yapmak gerekiyormu.Tesekkurler.

  • Kamp Günlüğü

   Merhabalar Handan hanım,
   Akyaka camping için kendi çadırınız ile konaklama yaptığınız taktirde , çadır yeri için 40 TL + kişi başı 5 TL ödeme yaparak işletmenin Yiyecek-İçecek dışındaki tüm hizmetlerinden ( duş,wc,elektrik,çeşme ve bulaşık yıkama yerleri vb.) yararlanabilirsiniz. Gitmeden önce Telefon ile iletişime geçmeli ve rezervasyon yapmanızı öneririm. Yaz sezonlarında özellikle cuma-cumrtesi-pazar günleri ve tatillerde kamp alanlarında yoğunluk oluyor. Gitmeden önce iletişime geçin Akyaka camping Telefon : 0551 448 70 34

 • Avatar

  slm bana sadece mangal yapabiliyomuz onu sorucaktım sahil cadır onü

  • Kamp Günlüğü

   Selamlar Volkan bey, Gökova bölgesi genelinde mangal ve tüp gibi ateşli alevli yakacakları kullanmak yasak. Elektrikli ocak kullanımına izin veriliyor. İşletmelerin kontrollü olarak sundukları ateşli pişirme alanları olabilir. Gitmek istediğiniz işletmeyi arayıp mutfak kullanımı veya kontrollü ateş alanlarının olup olmadıklarını öğrenebilirsiniz. Çadır önü mangala izin vereceklerini sanmıyorum.

 • Avatar

  Selamlar. Gökova/Akyaka bölgesinde kamp kurmak istiyoruz fakat bölgede ve çevrede (Çubucak dahil) hiçbir yerde boş kamp alanı bulamadık. Gökova/Akyaka’da işletmeler dışında kamp yapabileceğimiz güvenli (en azından kalabalık, kampçıların bulunduğu) alanlar mevcut mu? Daha önce herhangi bir kamp işletmesi dışında kamp yapmadığımız için emin olamadık, internette de bu alanlara dair herhangi bir bilgi bulamadık. Şimdiden çok teşekkürler.

  • Kamp Günlüğü

   Selamlar , Karya Beach Camping var Akyaka merkezin batısında kalıyor. Telefon numarası 0536 288 64 54. Bulunduğunuz Gökova bölgesinde ücretsiz olan çadır kurabileceğiniz yerler halk plajları, örneğin Ufuk plajı, ancak burasıda çok sessiz oluyordu . Genelde hafta sonları ufuk plajına çevre köylerden hafta sonu piknik için geliyorlardı. Aşağı mazı koyunda veya Mavi camping de çadır kurulabilirsiniz. Mavi camping telefon : 0532 418 09 92 … Akyaka merkezden Bodrum yolu üzerinde bir çok plaj ve camping var.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 • Avatar

  Merhaba biz eylülün basında 5 kisi gelicez camp icin çadırımız var 6 günlük toplam fiyat ne kadar oluyor

  • Kamp Günlüğü

   Merhaba, Gökova Orman kampında çadır başı 40 TL 6 gün 240 TL çadır ücretiniz oluyor.

 • Avatar

  Merhaba kurban bayramı haftası için 2 yetişkin 3 çocuk çocukların yaşları 15,6 ve 3 kendi çadırımiz ile gelsek fiyat nedir?bir de rezervasyon gerekli midir?

  • Kamp Günlüğü

   Merhaba çadır başı ücret alınıyor. Eğer 1 çadır kuracaksanız 40 TL , iki çadır 80 TL. ( Bizlere verilen fiyat bu şekilde )

 • Avatar

  merhabalar,
  kendi çadırlarımız ile 2 aile 4 gecelik gelmek istiyoruz.
  1. aile 2 kişi + 10 yaşında 1 çocuk
  2. aile 2 kişi + 9 yaş ve 4 yaş 2 çocuk. faydalanabileceğimiz imkanlar ve fiyatlandırma hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
  şimdiden teşekkürler.

  • Kamp Günlüğü

   Merhabalar Merve hanım,
   1. aile bir gecelik kendi çadırında konaklama ücreti 120 TL
   2. aile bir gecelik kendi çadırında konaklama ücreti 120 TL ( 5 yaş ve 5 yaşından daha küçük çocuklardan ücret alınmamaktadır)

   İşletmenin vereceği hizmetler : Elektrik – Tuvalet – Duş – Bulaşık Yıkama Yerleri – Çeşmeler – Büfe – Restoran. Yakın civardaki 8 saatlik tekne turlarına da katılabilirsiniz ( yanınıza su almayı unutmayın)

 • Avatar

  Merhaba çadır size mi ait size ait oldugunda fiyat ne kadar oluyor 2 kişi icin fiyat alabilirmiyim?

  • Kamp Günlüğü

   Merhabalar , işletmeye ait çadır bulunmuyor. Kendi çadırınızı kullanabiliyorsunuz.

 • Avatar

  Merhabalar, çadırımızı kendimiz getireceğiz yine de mini buzdolabı, masa ve sandalye kiralayabiliyor muyuz işletmeden ?

  • Kamp Günlüğü

   Merhabalar , Gökova orman kampında buzdolabı masa ve sandalye kiralama hizmeti verilmiyordu. Eğer yeni bir hizmet başladıysa benim bu konuda bilgim yok malesef.

 • Avatar

  Akyaka orman kampının ve azmak başı camping in denize olan mesafeleri nelerdir?

  • Kamp Günlüğü

   Azmakbaşı Camping denize 150 metre mesafede. Akyaka orman kampı deniz kenarında yer alıyor.

 • Avatar

  kagir evlerden kiralamak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?

  • Kamp Günlüğü

   Bahsettiğiniz evler için Akyaka Orman Kampı işletmesi ile iletişime geçebilirsiniz. Fiyat ve rezervasyon için Telefon : 0252 243 51 56.
   Şimdiden iyi tatiller dilerim 🙂

 • Avatar

  çok teşekkür ederim 🙂

  • Kamp Günlüğü

   Fiyat listesini güncelledim, şuan 600 TL + KDV, yaz sezonu için 800 TL + KDV olacakmış. Yazıda tam fiyat listesini paylaştım. Rica ederim 🙂

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir