Gizlikent Şelalesi – Fethiye

Yolculuğa Isparta’dan 5 kişi çıktık. 2 çift ve 1 de Fethiyeli arkadaşımız ile. Isparta Fethiye yolu oldukça güzeldi herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Fethiye sınırları içerisine girdiğimizde ormanlık bir yol ile devam ettik. İlk hedefimiz çadırımızı kurmadan Gizlikent şelalesine uğramaktı. Gizlikent şelalesine yaklaştıkça yollar daralmaya başladı. Hızlı gitmenizi tavsiye etmem civarda köyler ve evcil hayvanlar yola çıkabilir.

Nerede ? Rota , Yol Tarifi

Gizlikent şelalesine vardığımızda çakıldan bir otoparka girdik ve park ettik aracımızı.Girişte küçük hediyelik eşyalar satan dükkan ve cafe bulunuyor.  Yaklaşık 60 metre aşağıda kanyon bulunmakta . Bu arada gizlikent şelalesinin 1 km ilerisinde Saklıkent şelalesi ve kanyonu bulunuyor.

 • Gizlikent Şelalesi
  Gizlikent Şelalesi
 • Gizlikent Şelalesi
  Gizlikent Şelalesi
 • Gizlikent Şelalesi
  Gizlikent Şelalesi
 • Gizlikent Şelalesi
  Gizlikent Şelalesi
 • Gizlikent Şelalesi
  Gizlikent Şelalesi

Aşağı inmeniz için merdivenler yapılmış ama dikkat etmenizi tavsiye ederim biraz fazla dik merdivenler. Aşağı indiğimizde bizi plastik ayakkabı kiralayan bir abi karşıladı . 3 liraya ayakkabılarımızı kiraladık. Daha sonra kanyonun buz gibi sularına girdik. Etrafımız kaya duvarların üzerine yetişmiş salkım bitkiler ile çevrildi. Bitkilerin üzerinden ince bir şekilde akan sular kanyona dökülüyordu , hoş bir görüntü oluyor.Doğanın güzellikleri içinde olmak insanı mutlu ediyor.


Kanyonun 300 metre sonunda bizi bir şelale bekliyordu. Yavaş yavaş ilerliyorduk çünkü akar suyun altındaki taşlar oldukça kaygandı. Ayrıca kanyonu parkur şeklinde yapmışlar başarılı olmuş. Bol bol fotoğraf çekilerek tadını çıkararak ilerledik. En sonunda şelaleye vardık. Şelale 20 metre yükseklikten aşağıya dökülüyor ve gökkuşağı ile güzel bir görüntü ortaya çıkıyor. Dilerseniz şelalenin döküldüğü yerde yüze bilirsiniz ama çok derin değil kayalara dikkat etmelisiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 1. Kanyonda yavaş adımlar ile ilerleyin. Taşlar kaygan olduğu için düşerseniz ağır yaralanabilirsiniz.
 2. Kanyon boyunca bitkilerin koparılması yasaktır.
 3. Ayağınıza en uygun ayakkabıyı kiralayın , yürüyüş esnasında ayakkabınız ayağınızdan çıkabilir veya tırnak batması olabilir.


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

  • Avatar
  • Hasan on Şubat 20, 2019 at 8:24 pm
  • Cevapla

  Sizi kimin rahatsız ettiğini merak ettik Hediyelik dükkanında ve size nasıl bir rahatsızlık verildiğini ,fiyatları uçuk olan hediyelik eşyaları nelerdi .gereken bilgileri verirseniz bizde gerekeni yaparız. Aksi halde sizi yalan haber yapmaktan dolayı mahkemeye vereceğimizi bilmenizi isteriz iyi günler.

   • Avatar
   • Yasemin on Temmuz 25, 2019 at 12:48 am
   • Cevapla

   Ne demek kim rahatsız etti?? Müşteriler satıcının adını bilmek zorunda mı bu ne saçma bir soru ?? Burası haber sitesi değil zaten, tavrınıza çok sinir oldum tehtit eder gibi mahkemeye vereceğiz demeler… Aksini siz kanıtlayamazsanız o zaman site sahibide size mi dava açsın? Bu nasıl yaklaşım böyle !?!?

 1. Merhabalar Hasan bey ,
  Satıcı olan kişinin adını bilmemekteyiz ve üzerinden 3 yıl geçmiş. Hiç bir kurum kuruluş ve kişi belirtmeden içerik günlük formatında duygu ve düşünce özgürlüğü ile paylaşılmıştır. İçerik tekrar düzenlendi ve bahsi geçen konu silindi. Silinmesinin sebebi bu paylaşımı görüp müşteri ilişkilerinizin düzeltmeniz gerektiğini fark etmiş olmanızdır. Böyle güzel bir destinasyonda daha güzel hizmet vermeniz dileği ile İyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.