Gelibolu Milli Parkı | Çanakkale Kamp

Gelibolu Milli Parkı | Çanakkale Kamp
Anadolu Ajansı, Çanakkale Kara Savaşları'nın 100'üncü yıl dönümü öncesinde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkını havadan görüntüledi. Fotoğrafta Şehitler Abidesi görülüyor. (Umut Özgan - Anadolu Ajansı)
Bölge Hakkında:

Birinci Dünya Savaşı sırasında Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadası’nda yapılan kara ve deniz savaşlarının anısına yaklaşık 33 bin hektarlık alan, 1973 yılında Gelibolu Milli Parkı ilan edildi. Her yıl yerli yabancı binlerce kişi tarafından ziyaret edilen park,  Çanakkale Boğazı, Ege Denizi ve Saros Körfezi arasında uzanan Gelibolu Yarımadası’nı kapsıyor. Bölgede birçok anıt ve şehitlik yer alıyor.

Kamp Alanı hakkında:

Milli parkın Anafartalar, Anzak koyu, Seddülbahir , Kilitbahir, Eceabat ve Gelibolu bölgelerinde çok sayıda kamp alanı ve otel bulunuyor. Çanakkale Şehitleri Anıtı’na yakın Ege sahiline konumlanan Kabatepe kampı, park sınırları içerisinde  çevre düzenlemesi tamamlanmış en büyük tesis. Çam ağaçlarının denizle buluştuğu noktada konumlanan kamp alanlarıda; karavan kampı, çadır yerleri , ortak kullanılan açık iki dul-tuvalet-mutfak alanı , elektrik , su , buzdolabı, restoran ve büfe gibi olanaklar var. Mayıs-Ekim döneminde hizmete açık olan kampın en keyifli yeri deniz kıyısındaki ahşap masalar. Burada dalgaların ritmik sesi eşiğinde huzur verici anlar yaşayabilirsiniz.

Yakın Yerler:

Milli parkın çevresinde Ece Limanı, Suğla Koyu, Tuz Gölü, Anafartalar, Anzak Koyu, Kabatepe, Seddülbahir, Alçıtepe ve Kireçburnu gibi alanlarıda görebilirsiniz.

Nasıl Giderim , Yol tarifi :

İstanbul’dan yola çıkanların Tekirdağ-Keşan-Gelibolu;

İzmir’den gelenlerin Ayvalık-Ezine-Çanakkale;

Ankara’dan gelenlerin ise Bursa- Çanakkale güzergahını izleyerek ulaşması mümkün.

Bilinen Kamp İşletmeleri:

Saros Camping | Cennet Ege Yanıbaşınızda**-------------------------------------------------------**
Soru ve görüşlerinizi Yorum olarak yazabilirsiniz, kısa sürede cevap verilecektir.
------------------------------------------------------

Bir cevap yazın