En iyi Uyku Tulumları Sonbahar

Çok güzel bir yaz mevsimini ardımızda bıraktık. Havaların soğuduğu bu günlerde uyku tulumlarına ihtiyaç duyacağız. Sizler için hazırladığım bu listede Sonbahar mevsimi için  Fiyat / Perofmans özelliklerini ele alarak liste oluşturdum.

En iyi 10 kamp çadırı sıralamama yorum olarak Cengiz bey ”  Türkiye de elden alabileceğimiz en iyi 10 kamp çadırını sıralayabilir misiniz ? İnternet siparişi yerine görerek almak bizim için daha iyi olur 🙂 ”  Yorumunu bırakmış. Be

nde bu listeyi Türkiye de bulabileceğiniz Uygun fiyatlı uyku tulumlarını sıralayacağım.

Not: Önerilen sıcaklıklar erkekler için 10 derece ise kadınlar için 15 derecedir. Ben kadınlar için önerilen sıcaklığı ele alıp yazacağım.

1.Evolite ALASKA 0° (108TL )

Sonbahar için en uygun olduğunu düşündüğüm Evolite ALASKA 0C,  diğer uyku tulumlarına göre daha  iyi olduğunu düşünüyorum.  Su geçirmez özelliğine sahip  ve Önerilen sıcaklığı 5 derecedir Limit olarak 0 belirlenmiştir. Boyutları 220 x 75 x 50 cm olan bu uyku tulumunda silikon elyaf kullanılmıştır iç kumaşı ise  100% pamuk. Rahatlığı diğer uyku tulumlarına göre +1 puan önde oluyor. Kapüşonlu olması ve tırtıl şeklinde olması ısıyı içeride hapsetmesi için oldukça önemli. Fiyat / Performans olarak en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Evolite ALASKA 0° İncele / Al

——————-

2.FORCLAZ 10° QUECHUA (89,99TL)

Fiyat / Performans olarak  uygun olduğunu düşündüğüm Forclaz 10 modelinin önerilen sıcaklığı 10 derece iken limit sıcaklığı 5 derece olarak belirlenmiş. Böylece sonbahar aylarında çok iyi performans verecektir. Akşam için iyi fakat sabaha karşı olan dondurucu soğuktan tamamen koruyacaktır. Large bedenlerin ağırlığı 1075 gram hacmi 10.2 Litre. Boyutları 210 X 72 cm  ve  kapüşonlu olması  rahatlık olarak olumlu bir yönü.  Benim gözümde Arpenaz 15 ve  Forclaz 15 in birleşmesi ve performasının arttırılmış halidir Forclaz 10 modeli.

FORCLAZ 10° QUECHUA İncele / Al

——————-

3.ARPENAZ 15° QUECHUA (89,99 TL )

Aprenaz 15 modeli forclaz 15 modeli ile çok az farklılıklara sahip. Önerilen kullanım sıcaklığı 15 derece , limit olarak 10 derece olarak belirlenmiş. İlk göze batan farklılık  Boyutları oluyor. Forclaz 15 modelinin boyutları Boyutlar 210 X 72 cm iken Arpenaz 15 modelinin Boyutlar 190 X 80 cm . Boyu kısaltılmış genişliği arttırılmış olan Arpenaz 15  modelinin ağırlığı 1500 gram, hacmi ise 14.5 Litre. Kullanılan kumaşından dolayı Forclaz 15 modelinden 1 tık daha rahat.  Ama bu rahatlık farkının 20 TL fark yaratması ne kadar doğru bilemiyorum.

ARPENAZ 15° QUECHUA İncele/ Al

 ——————-
4.FORCLAZ 15° QUECHUA ( 69.99 TL )

Sonbahar aylarında tercih edilecek bir uyku tulumu. Large modelin Boyutlar: 210 X 72 cm. Hacmi 8.4 Litre. Önerilen kullanım sıcaklığı 15 derece , limit olarak 10 derece olarak belirlenmiş.  kullanım sıcaklığı sonbahar için uygun olacağını düşünüyorum. Taşıma kolaylığı olan ve diğer modellere göre orta seviyede ağırlığı olan Forclaz 15 modelinin ağırlığı 850 gram . Tulum kullanımında 1 kat kıyafet giymenizi tavsiye ederim terleme olmaz böylelikle. 8-9 dereceye kadar kalın kıyafetler giyerek uyku tulumunu kullanabilirsiniz performan ve fiyat açısından iyi bir uyku tulumu .

FORCLAZ 15° QUECHUA İncele/ Al

——————-

5.Square Navy +5 Uyku Tulumu (104 TL )

Square Navy+5 uyku tulumunu Tekzen mağzalarında bulabilirsiniz. Boyutları 220 x 80 cm olan bu uyku tulumu elyaftan yapılmıştır.  Önerilen sıcaklık 10 derece limit ise 0 derece olarak belirlenmiş. Taşıma kolaylığı pek olmayan Square Navy +5 1160 gram. Ayrıca çin malı olması -puan olarak yansıyor. Tam olarak tırtıl şeklini andırıyor olması sıcağı içeride tutması içinde +1 puan sağlıyor.

Square Navy +5 Uyku Tulumu İncele / Al

 

 

 **----------------------------------------------**
Soru ve görüşlerinizi Yorum olarak yazabilirsiniz, kısa sürede cevap verilecektir.
-------------------------------------------------

Soru-Bilgi-Yorum Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir