Balıklı Yayla Bungalov Kamp Hakkında Bilgi


Düzce bolu Balıklı yayla bungalov, çadır kamp alanı ve karavan 2022 yılı fiyatları ücretleri hakkında bilgiler, Balıklı yaylası nerede, nasıl gidilir, çadır alanı bungalov konaklama ne kadar ?, verilen hizmetler neler?

Balıklı Yaylası Genel Bilgi


Balıklı Yayla Düzce ile Bolu İllerimizin birbirine sınır oldukları ve paylaştıkları ormanlık alanda bulunmaktadır. Siyasi haritamıza göre Balıklı Yayla Bolu İlimizin Mudurnu İlçesine bağlı Ilıca Köyü mevkiinde bulunmaktadır. Düzce merkeze daha yakın olduğu için Düzce Balıklı Yaylası olarak bilinmektedir.  Düzce merkezine 40 kilometre, Bolu merkezine 84 kilometre, İstanbul merkeze 244 kilometre, Ankara merkeze 269 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.Pürenli yaylası ile arasında 5,5 kilometre mesafe bulunmaktadır. Balıklı Yayla 1400 rakımda bulunuyor.

Balıklı Yayla dört mevsim ziyaretçilerini ağırlıyor , doğa ile iç içe bir ortam sunuyor ve burası her mevsim görülmeye değer. Tabii ki bahar ve kış aylarında ulaşım zor olabiliyor. Gerekli önlemleri almanızda fayda var. Böylelikle sorun yaşamadan veya mağdur olmadan yaylaya ulaşabilirsiniz. Hava durumunu takip etmekte fayda var, hem gidip hem dönüş için önemli.

balıklı yayla

balıklı yayla

 


Verilen Hizmetler


Bölge herhangi bir cafe/restoran hizmeti verilmiyor. Ancak yayla evi sahiplerinin kendi doğal ürünleri (bal,reçel,peynir vs.) sezona göre satılabiliyor. Eğer denk gelirse almanızı tavsiye ediyorum. Bazı yayla evi sahipleri evlerini dönemlik kiraya veriyormuş bu bilgi kesin olmamakla birlikte bir kaç yayla evininde gecelik-haftalık konaklama hizmeti verdiği söylenmişti ancak ben göremedim. Sanırım reklam ve tanıtımını yapmak istemiyorlar. Bu tarz destinasyonlar da yaşayanlar doğal alanların tahrip edileceğini düşünerek bazen turizme sıcak bakmıyorlar. Bungalov konaklama için bilgi sahibi olan arkadaşlar yorum bölümüne bizler ile paylaşırsa çok seviniriz.

Kamp Alanı


Balıklı Yayla ‘da eğer yayla evi kiralanmaya bungalov hizmeti verilmeye başlanır veya varsa reklamı yapılmaya tanıtılmaya başlanırsa fırsat bulduğunuzda konaklama yapın. Çadır ile konaklama elbetteki daha farklı bir tecrübe, bu tecrübeye dayanarak sabahları yaz ayları dahil çok soğuk olduğunu bilmenizi isterim. Karavan için zemin müsait ancak yaylaya çıkış kolay olmuyor hafif yüksek ve torku yüksek araç ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

balıklı yayla

balıklı yaylası

Fiyatlar Ücretler 2022 yılı


Çadır kampı için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz tamamen ücretsiz. Yayla evlerine yakın kurmadan önce ev sahibi ile görüşün, bu durumdan rahatsız olabilirler. Çadır kampı için zemin oldukça güzel düzlükler çok. Özellikle yaz aylarında çadırlarınızı çam ağaçlarının gölgesine kurabilirsiniz. Yakacak için kesilmiş odunlar mevcut.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler


  • Yiyecek ve içeceklerinizi , günlük tüketiminizi hesaplayarak almalısınız.
  • Çadır kampı için ekipmanlarınızı iyi seçmelisiniz. Sabahları aşırı soğuk oluyor ve nemin etkisiyle bu soğuğun hissedilebilirliği artıyor.
  • Hava durumunu bakmadan yola çıkmayın. Eğer hava şartları kötü ise yolların toprak olduğunu hesaba katarak plan yapın.
  • Bolca gezebileceğiniz fotoğraf çekebileceğiniz bir yer olduğu için ayakkabınızı iyi seçmenizi tavsiye ederim.
  • Yakacak için odun bol ancak yaz aylarında sabahları dahil olmak üzere diğer mevsimlerde odunlar nemli oluyor yanması zor oluyor. Bunun için yanınızda jel reşo yakıtı ve çakmak bulundurmanızda fayda var.

Balıklı Yayla Yol Tarifi


yol tarifi

*** Bolu ‘da bulunan diğer kamp ve gezi alanları için Tıklayınız.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri
2022 Yılı İndirimli Ücretler


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://kampgunlugu.com/duzce-balikli-yayla-bungalov-kamp-hakkinda-bilgi/

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.