Davraz Kayak Merkezi – Isparta


Isparta’nın en yüksek dağı olan Davraz bizlere kış sporları imkanı sağlıyor. Isparta merkezden araç ile yaklaşık 45 dakika sürüyor. Yollar tahmin edebileceğiniz gibi kıvrımlı ve yokuş. Davraz kayak merkezinde otel , cafe&restorant , teleferik ve kayak araç&gereçleri gibi imkanlar sağlıyor.

Nerede ?  Rota , Yol Tarifi


yol tarifi
Ayrıca Davraz’ın girişinde atl çiftliği vardı sanırım binilebiliyor. Biz biraz şımarmak için kızak kiraladık. Kızaklar kimlik ile alınıyor fiyatı 5 tl. Kızak ile kaymak için 100-150 metretlik uzunluğunda bir alanları var. Arkadaşlarım ile gittiğim için çok eğlenceli oldu. Teleferikte Isparta’nın en büyük gölü olan Eğirdir gölü manzarası ile Sümbül Tepeye çıkılıyor.

Sümbül tepeden kayak takımlarınız ile aşağıya doğru kayabilirsiniz. Teleferik ücreti 4 tl ödedik. Uzun bir teleferik olduğu söylenemez ama yinede iyiydi. Sümbül tepede bir kaç fotoğraf çektikten sonra karın üzerinde biraz şımardık ve teleferik ile tekrar aşağıya indik.


Cafe’de bir kaç şey atıştırdık. Daha sonra kızaklarımız ile 1 saat boyunca üşenmeden kaydık . En sonunda yorulduk ve Davrazın girişinde büyük bir ateş yaktık mangalımızı yaptık. Karnımızı doyurduktan sonra şarkılar türküler söyleyerek günü tamamladık.

Dikkat Edilmesi Gerekenler :

  1. Kafe ücretleri biraz abartı kendiniz hazırlayıp götürebilirsiniz.
  2. Kızak alanı dışında kızakla kaymanız tehlikeli olacaktır.

 


2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.