Cunda – Çamlık | Balıkesir Kamp

Genel Bilgi:

Ayvalık manzarasını seyretmek içi en güzel yerlerden biri Şeytan Sofrası’dır. Çamlık Tepesi’nin düzlüğüne konumlanan terastan sabah saatlerinde görülen Tavuk, Tımarhane ve Cunda (alibey) adaları, Çamlık Koyu ile kıyı boyunca uzanan ilçe manzarası muhteşem bir görsel şölen sunar izleyenlere. Akşamüstü Cunda ADası’ndaki Aşıklar Tepesi’ne çıktığınızda, bu kez güneşin son ışıklarıyla yıkanan Ayvalık sahilleri ve koyları gözlerinizi şenlendirir.

Kamp Alanları:

Yaz aylarında tatilcilerin seçtiği popüler adreslerden biri olan ayvalık ilçesinde Sarımsaklı, Çamlık ve Cunda Adası’nda karavan kampı veya çadırlı kamp yapabilirsiniz. Üzeri tamamen orman dokusuyla kaplı minik adalara bakan koylarıyla Cunda özellikle tercih edilen kamp alanlarından biri durumunda.

Verilen Hizmetler:

Adanın batısına bakan Ortunç Koyu tarafındaki kamp alanı:

 1. sıcak duş,
 2. mutfak,
 3. çamaşırhane,
 4. buzdolabı,
 5. tuvalet;
 6. Karavanlar için elektrik,
 7. restoran,
 8. kafe,
 9. kantin,
 10. piknik alanı
 11.  çocuk parkı gibi olanaklarıyla ihtiyaca uygun olarak düzenlenmiş.

Bölgede aynı özellikleri taşıyan diğer kamp alanları Ayvalık’ın Çamlık Koyu’unda bulunuyor. Adı gibi çam ağaçlarıyla bezeli kamp bölgesi yeşil bir yamaçtan sahile kadar uzanıyor.

Diğer Etkinlikler:

Eski Rum evlerinin süslediği sokaklarda gezebilirler. Cunda Adası’ndaki Taş Kahve’de kahvaltı, Ayvalık tostu ve Egenin hamsisi sayılan ” Papalina ” balığı, mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında.


Nasıl Giderim , Yol Tarifi :

İstanbul’a 520 km , Ankaray’a 670 km , İzmir’e 150 km, Balıkesire 125 km mesafede Ayvalık Körfez Havaalnı’na 40 km uzaklıkta. Ayvalık’a kamp yapmaya gelenler, Tavuk Adası – Pınar Adası-Kara ada veya Boğaz-Hasır Adası-Güvercin adası-Patrice Koyu rotasını dolaşan tekne gezilerine ya da dalış turlarına katılabilirler.

Bilinen kamp işletmeleri :

Ada Camping – Cunda / Ayvalık

Fiyat Listesi :********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.