Çamlıpınar Göleti Hakkında Bilgi | Düzce Kamp


Genel Bilgi


Çamlıpınar Göleti (Dipsiz Göleti) Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine bağlı doğal bir gözelliktir. Kaynaşlı ilçe merkezine 10km mesafede bulunan Dipsizgöl köyünden 3 km sonra göle ulaşabilirsiniz. Düzce merkeze 30 kilometre, Ankara merkeze 220 kilometre İstanbul merkeze 249 kilometre, İzmir merkeze 600 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Düzcenin doğal güzelliklerinden biri olan Çamlıpınar Göleti doğası ile ziyaretçilerini etkiliyor. Özellikle oksijeni bol bir alan olduğu için şehrin bunaltıcı havasından kaçanlar buraya geliyor. Havanın temizliğini hissediyorsunuz. Aileniz ve sevdikleriniz ile hoşça vakit geçirebileceğiniz doğal bir alan. Gün içerisinde doğanın tadını çıkarabilirsiniz.


Çamlıpınar Göleti çevresi mesire alanı olarak geçmektedir. Mesire alanına veya dumandan rahatsız olmak istemiyorsanız biraz daha mesire alanın ilerisine çadırınızı kurabilirsiniz. Burada mangalınızı yapabilirsiniz. Hafta sonları aileler piknik için buraya sabah erkenden geliyor.

Hafta sonları erken gitmekte fayda var. Genellikle hafta sonları oturmak için bank veya çardak/kamelya bulamıyorsanız. Piknik alanının bir kaç dezavantajı var. Piknik alanı toprak yola yakın olduğu için araçlar geçtiğinde toprak toz olup kalkıyor etraf toz oluyor yiyeceklere yapışıyor toz. Bulabilirseniz piknik için yoldan uzak bir yer bulun.

çamlıpınar gölü

Çamlıpınar Göl Kenarı


Doğa içerisinde bolca vakit geçirebilirsiniz. Göl kenarı araç ile turlayabilirsiniz yolu mevcut. Benim tavsiyem gölün kenarında yürümenizden yana. Doğanın temiz havasını çekerek bir göl turu yapabilirsiniz. Biraz dinlenip orman içerisinde bulunan patika yoldan içeri girerek küçük bir orman yürüyüşü yapabilirsiniz.

Doğa ile iç içe derken reklam/pazarlama cümleleri olarak düşünmeyin. Gerçekten çoğu kişinin görmedi büyük böcekler var. Ben bazı böcek türlerinin bu kadar büyüdüklerini bilmiyordum. Böcek fobisi olanlar için uygun gibi görünmüyor. Ormanda gezerken karaca görme ihtimaliniz yüksek. Yaban hayvanları ile dolu bir alan. Umarım sizlerde güzel bir karaca fotoğrafı çekebilirsiniz.

Özellikle sonbahar aylarında ziyaret edilen bir destinasyon. Fındık bahçeleri, rengarenk ormanları, gölleri ile Kaynaşlı’ya hayran kalacaksınız. Sonbaharda hayran kalacağınız bitki örtüsü, Bolu Yedigöllere alternatif oluyor diyebiliriz. Huzurlu bir doğa tatili için tercih edilecek yerlerden.

 

çamlıpınar kamp alanı

çamlıpınar kamp alanı

Kamp Alanları


Çamlıpınar Gölü çevresinde kamp yapabilirsiniz. Bu bölgede nem çok fazla bu yüzden çadırınızın rutubete dayanıklı olmasına dikkat edin. Kamp alanında tuvalet ve çeşme bulunuyor.  Aynı zamanda piknik ve mesire alanı. Gölet içinde birçok balık türü bulunuyor.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler


 • Çok fazla böcek ve uçan böcek türü bulunuyor. Yaz aylarında özellikle göl kenarına çadır kuracak arkadaşların çadırlarını girişini sürekli kapalı tutmalarında fayda var. Doğa yürüyüşü yaparken olabildiğince teniniz görünmeyecek şekilde giyinmenizi tavsiye ederim. Sivri sinekler devasa olabiliyor. Eğer imkanınız varsa bileği kapatan bot ile yürüyüş yapmanız daha uygun olur.
 • Ormanlık bölgede zaman zaman silah sesleri geliyordu. Bu avlanma sesi mi yoksa hava basıncı ile çalışan hayvanları uzak tutmak için kullanılan silah sesi çıkaran mekanizma mı bilemiyorum ama rahatsız ediyor.
 • Güvenlik olarak herhangi bir önlem bulunmuyor. Doğal yaşam alanında güvenliğinizden kendiniz sorumlusunuz. Çadırda kalacak arkadaşlar için araç ile gitmelerini tavsiye ederim.
 • Özellikle göl bölgesinde çocukları yalnız bırakmamalısınız. Gölün herhangi bir koruması bulunmuyor, çocukların düşmesi muhtemel.
 • Yiyecek ve içeceklerinizi kendiniz götürmelisiniz. Gölde kafe / restoran yok. Ama göle giderken yol üstünde alabalık restoranı var.
 • Tuvaletler oldukça bakımsız kendi haline bırakılmış. Tuvaletler hijyenik değil orman daha hijyenik… bu konuyu tercihinize bırakıyorum.
 • Mesire alanın bulunan çeşmelerin çoğundan su akmıyor. Bu konu hakkında pek bilgiye ulaşamadım ancak bazen akıyor bazen akmıyormuş.. İçme sularınızı ve el yıkama için büyükçe bir su götürmekte fayda var.
 • Hafta sonu ve tatillerde  çok kalabalık oluyor. Yer bulmak mümkün olmuyor. Eğer tatillerde gidecekseniz erkenden gitmenizi tavsiye ederim. Hafta içi tatil olmayan zamanlarda gitme şansınız var ise daha iyi olur, çok sessiz ve huzurlu oluyor. İmkanlarınız doğrultusunda tercih yapabilirsiniz.

 

çamlıpınar gölü düzce

çamlıpınar gölü düzce

 

Fiyatlar Ücretler


Çamlıpınar Göleti’nde hiç bir giriş ve çadır ücreti alınmıyor. Eğer bu konu ile ilgili yeni bir güncelleme gelir ise burada fiyatları belirteceğim.

 

Yapılacak Etkinlikler:


 • Topuk Yaylasında bulunan Fenerbahçe Tesisleri’nde de konaklayabilirsiniz.

Spor turizmi merkezi haline gelen Kaynaşlı’da ;

 • Yörükler Yaylası’nda Off-Road
 • Kurugöl’de olta balıkçılığı
 • Sakarca, Sinekli, Eğrelti Yaylalarında dağ bisikleti, trekking yapabilirsiniz.
 • Topuk göleti çevresinde patika yollarda bol oksijenli yürüyüş yapabilirsiniz.
 • Sportif oltabalıkçılığı yapabilirsiniz.

 

çamlıpınar gölü

Çamlıpınar Gölü Off Road ve Bisiklet Yolları

 

Çamlıpınar Göleti Yol Tarifi:


yol tarifi

 

*** Düzce ‘de bulunan diğer kamp ve gezi alanları için tıklayınız.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.