Borçka Karagöl | Artvin Kamp


Borçka ilçesinin Artvin kent merkezine uzaklığı 33 km.İlçe sınırları içindeki göle ulaşmak için Borçka-Camili yolunda 20 km ilerleyip Karagöl tabelasının bulunduğu sapaktan girerek yolu takip etmek gerekiyor yolculuk 5 km sonra masmavi bir gölde son buluyor.

Borçka Karagöl Klaskur Yaylası’nın yakınında bulunan bir tepenin heyelan sonucu Klaskur Deresinin önüne yığılmasıyla oluşmuş.Yükekliği 1480 metreyi bulan gölün etraı dağlarla çevrili.Yıl boyu bol yağış ve nem alan bölge yağmur ormanlarına benzer bir ekosistem sağlıyor. Sonbahar aylarında ağaçların rengarenk görüntüsü , kış aylarında ise gölün mavisi kar beyazı bir araya gelince manzaranın seyrine doyum olmuyor.


Kamp Alanı, Konaklama:


Tabiat parkında bir misafirhane dışında herhangi bir tesis bulunmuyor.

Gölün çevresinde kamp, karavan ve piknik alanları bulunuyor.Genelde sisli olan bölgede çadır alanı da çoğunlukla nemli. İlçe merkeziyle göl arasında ki yolda bungalov,pansiyon ve restoranlar sıralı. Göl kenarında kamp kuracaksanız eğer alışverişiniz alana varmadan yapmanızda fayda var. Gölde balık avı yasak. Yakınlarındaki şelale ile Beyazsu Yaylası’na doğru doğa yürüyüşü yapılabilir. Macahel Vadisi’ni de mutlaka görmelisiniz.


Verilen Hizmetler:


Giriş ücretli su ve tuvalet mevcut. Çaycı ve dondurmacı var. Yiyeceklerinizi kendiniz götürmelisiniz.

Ücret ve Fiyatlar:


Çadır Fiyatları:

Kendi çadırınızı kuracaksanız çadır başına: 20 TL.

Çadır kiramak isterseniz: 1 kişi 50 TL , 2 kişi 50 TL, 3 kişi 60 TL’dir.

KARAGÖL GİRİŞ ÜCRETİ
  • Motosiklet : 6 TL
  • Araba : 9 TL
  • Minibüs : 25 TL

Park alanı için ayrıca otopark ücreti alınmamaktadır.

Nerede , Yol tarifi:********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.