Bolu Gölcük Gölü Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler


Bolu Gölcük Gölü giriş ücreti fiyatı 2021, Hakkında Bilgi,gölcük gölü fiyat ve ücretler 2020,  Bolu gölcük gölü kamp alanı, çadır kamp ücreti fiyatı, araç giriş fiyatı, verilen hizmetler, yapılacak etkinlikler

Gölcük Gölü Genel Bilgi


Gölcük, Bolu ilimizde bulunan merkezden yukarıya dağlara doğru çıktığınızda karşınıza çıkan göl. Bolunun  doğasını bilmeyen yoktur. Gölcük gölü etrafında sık ağaçlar bulunuyor. Ormanın arasında küçük patika yollar bulunuyor. Doğayla iç içe yürüyüş yapabilirsiniz. Gölün ortasında şirin ev vali konağı olarak biliniyor.


Vali konağının önünde , gölcük gölü girişinde ve girişin sağ tarafında iskele bulunuyor. Burada bir çok film , dizi ve klip sahneleri çekildi. Sonbahar güzel olduğu kadar , kışın kar yağınca da çok güzel bir manzara oluyor. Bu manzaranın içinde olmakta ayrı keyif veriyor.

Gölde bilinçsiz balık avı yapılıyor. 15 cm dahi olmayan balıkları tutuyorlar.. Görevlilere durumu bildirdim umarım ilgilenen olmuştur. Böyle küçük bir gölde balık avlamak hiç mantıklı değil. Spor balıkçılığı yapılarak , tutulan balıkları hasar vermeden geri bırakmak gölün ekolojisi için daha iyi olacaktır.

 


 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü Sincap
  Gölcük Gölü Sincap

 

Sonbaharda gitmiştim , tavsiyem sonbaharda gitmenizden yana. Gölün çevresindeki ağaçlar rengarenk oluyor. İnanır mısınız hayatımda ilk defa mavi yaprak gördüm ve bu yaprağı bolu gölcükte görmüştüm. Bütün renk tonlarını görebileceğiniz bitki örtüsü oluyor.

Gölcük girişinde hemen sol tarafta kamp alanı buluyor. Kamp alanın yakınında bir kaç tane yiyecek içecek işletmesi bulunuyor. Kamp yapılacak mevsim olarak ilkbaharı ve sonbaharı öneriyorum. Çünkü Gölcüğe inip çıkması biraz zor oluyor hele birde yollar karlı ise eyvah..

Gölün kenarındaki yürüyüş yolundan ormana doğru girdiğinizde oturmak ve mangal yapmak için banklar bulunuyor. Aslında oturup kafa dinlemek için yapılmış banklar fakat halkımız hemen mangalı yakıyor… Dumandan yürüyüş yapamadık o derece… Bir an önce yetkililerin bu konuyu değerlendirmesi lazım. Güzel havasını bozuyorlar uzaktan bakınca sanki volkan patlayacakmış gibi duman çıkıyor..

 

Gölcük Tabiat Parkı Fiyatlar ve Ücretler 2021


Giriş Tarifesi Ücret
Şahıs 5 TL
Motosiklet 9 TL
Otomobil 18 TL
Minibüs 54 TL
Küçük Otobüs 90 TL
Büyük Otobüs 162 TL

 

Konaklama Tarifesi Ücret
Kır Evi 2 Yataklı 380 TL
Çadır Konaklama  bilgi yok

Tavsiye


 1. Hafta sonu gitmeyin, Hafta içi gidin. çok kalabalık ve mangal dumanı olmadan sessiz sakin kafa dinleyebileceğiniz güzel ortam olur.
 2. Çok fazla çöp olduğu için çöplerden uzak temiz bir yer bulun çok sinek toplanıyor çöplere.

Bolu Gölcük Gölü Yol tarifi
********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Yorumu formunu geç

  • egehan on Ekim 13, 2020 at 3:26 pm
  • Cevapla

  merhaba ,

  göl kenarında çadır kurmak serbest midir ? acaba

  1. Kamp için 2 tane yer var. Birincisi girişte solda bir düzlük var orada çadır kuruluyor. Etkinliklerde orada yapılıyor. İkincisi ise girişten sağ taraftan yürüyüp ileride bir çeşme var, o çeşmenin yukarısında ağaçların arasında çadır kurmak için uygun yerler var.

  • Engin on Haziran 21, 2021 at 12:07 am
  • Cevapla

  Çadır kurmak için ayrı bir ücret isteniyor mu?

  1. Merhabalar, bu yıl için fiyat bilgisi verilmedi. Dilerseniz gölcük tabiat parkını arayıp bilgi alabilirsiniz . Gölcük tabiat parkı telefon: 4442658

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

error: Content is protected !!