Bolu Gölcük Gölü Tabiat Parkı Hakkında Bilgiler

Bolu Gölcük Gölü Hakkında Bilgi,gölcük gölü fiyat ve ücretler 2020, giriş ücreti fiyatı 2020, Bolu gölcük gölü kamp alanı, çadır kamp ücreti fiyatı, araç giriş fiyatı, verilen hizmetler, yapılacak etkinlikler

Gölcük Gölü Genel Bilgi


Gölcük, Bolu ilimizde bulunan merkezden yukarıya dağlara doğru çıktığınızda karşınıza çıkan göl. Bolunun  doğasını bilmeyen yoktur. Gölcük gölü etrafında sık ağaçlar bulunuyor. Ormanın arasında küçük patika yollar bulunuyor. Doğayla iç içe yürüyüş yapabilirsiniz. Gölün ortasında şirin ev vali konağı olarak biliniyor.

Vali konağının önünde , gölcük gölü girişinde ve girişin sağ tarafında iskele bulunuyor. Burada bir çok film , dizi ve klip sahneleri çekildi. Sonbahar güzel olduğu kadar , kışın kar yağınca da çok güzel bir manzara oluyor. Bu manzaranın içinde olmakta ayrı keyif veriyor.

Gölde bilinçsiz balık avı yapılıyor. 15 cm dahi olmayan balıkları tutuyorlar.. Görevlilere durumu bildirdim umarım ilgilenen olmuştur. Böyle küçük bir gölde balık avlamak hiç mantıklı değil. Spor balıkçılığı yapılarak , tutulan balıkları hasar vermeden geri bırakmak gölün ekolojisi için daha iyi olacaktır.

 

 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü
  Gölcük Gölü
 • Gölcük Gölü Sincap
  Gölcük Gölü Sincap

 

Sonbaharda gitmiştim , tavsiyem sonbaharda gitmenizden yana. Gölün çevresindeki ağaçlar rengarenk oluyor. İnanır mısınız hayatımda ilk defa mavi yaprak gördüm ve bu yaprağı bolu gölcükte görmüştüm. Bütün renk tonlarını görebileceğiniz bitki örtüsü oluyor.

Gölcük girişinde hemen sol tarafta kamp alanı buluyor. Kamp alanın yakınında bir kaç tane yiyecek içecek işletmesi bulunuyor. Kamp yapılacak mevsim olarak ilkbaharı ve sonbaharı öneriyorum. Çünkü Gölcüğe inip çıkması biraz zor oluyor hele birde yollar karlı ise eyvah..

Gölün kenarındaki yürüyüş yolundan ormana doğru girdiğinizde oturmak ve mangal yapmak için banklar bulunuyor. Aslında oturup kafa dinlemek için yapılmış banklar fakat halkımız hemen mangalı yakıyor… Dumandan yürüyüş yapamadık o derece… Bir an önce yetkililerin bu konuyu değerlendirmesi lazım. Güzel havasını bozuyorlar uzaktan bakınca sanki volkan patlayacakmış gibi duman çıkıyor..

 

Gölcük Tabiat Parkı Fiyatlar ve Ücretler 2020


Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Şahıs 5 TL
Motosiklet 9 TL
Otomobil 18 TL
Minibüs 54 TL
Küçük Otobüs 90 TL
Büyük Otobüs 162 TL

Tavsiye


 1. Hafta sonu gitmeyin, Hafta içi gidin. çok kalabalık ve mangal dumanı olmadan sessiz sakin kafa dinleyebileceğiniz güzel ortam olur.
 2. Çok fazla çöp olduğu için çöplerden uzak temiz bir yer bulun çok sinek toplanıyor çöplere.

Bolu Gölcük Gölü Yol tarifi


 ********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir