İçanadolu Cenneti,Karaburun Plajı

İçanadolu Cenneti,Karaburun Plajı:

Merhaba doğasever dostlarım. Bugün size pek kimsenin bilmediği,İç Anadolu insanının ”Artık bizde suya girmek istiyoruz” demesine son verecek bir paylaşım yapacağım. Öncelikle yerimiz Konya’nın Beyşehir ilçesi. Beyşehire gelmek için Konyadan 15 tlye otobüsler kalkıyor. Nerdeyse her saat başı var, yol yaklaşık 1.5 saat sürüyor. Biz otostopla gitmiştik gittiğimiz ay Nisan gibiydi pek kimseler geçmedi ana yoldan plaj giriş kapısına kadar yürüdük, yani yürünür bir yol biraz zorlar ama imkansız değil. Gittiğinize değecek göreceksiniz 🙂

Beyşehir Karaburun Plajı Özellikleri

Beyşehir Karaburun Plajında ayrıca çadır kurmak 10 tl veya sizlerin çadırı yoksa işletmenin sizlere vereceği çadırlar bir gün boyunca 40 tl (Kiralama) şezlong ve şemsiye hizmeti ise 10 tl olarak belirlenmiş. Eğer para vermek istemezseniz masasız şemsiyeler halka ilk girişte 10 tl ödediğiniz müddetçe gece 24 ‘e kadar fişiniz ile birlikte girip çıkabilir diğer yerleri de gezebilirsiniz.

Alan içerisinde işletmeci kendi çadırlarınızla kamp kurmanıza izin veriyor fakat 10 tl gibi bir ücret alıyorlar. Alan içersindede bol bol tuvalet ve  soyunma kabini bulunmakta. Binlerce kişilik Beyşehir Karaburun plajı bu özellikler genellikle gelen 150 kişilik ziyaretçilere fazlasıyla yetiyor.  Ayrıca 2 futbol alanı ve 2 voleybol alanı da hizmetlerin içerisinde. Alan içerisinde can kurtaranla birlikte 50 metre mesafe bile gitseniz 1.30 u geçmeyen bir doğa harikası Beyşehir Karaburun plajı. Suyu temiz ve girişte hafif sert taşlar olsa da (Su içerisinde 1 metrelik mesafede) biraz ilerledikten sonra yumuşacık kum sizi karşılamakta. Plajda market var ama fiyatlar biraz tuzlu. Bence giderken ihtiyaçlarınızı götürüp eksikliklerinizi oradan karşılamaya özen gösteriniz. Tüm ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz (şezlong,havlu,yiyecek, baharat,domates,peynir vb.) malzemeler Beyşehir Karaburun plajı marketinde satılıyor.

 

Beyşehir Karaburun Plajı

 

 

Çok rahat edilecek bir mekan nezih,huzurlu ve en önemlisi güvenli. Genelde piknikçiler geliyor akşama doğru gidiyorlar. Ateş yakmak serbest,karışan eden yok.

Yalnız tek bir şart var kadınlar haşemayla girmek zorunda veya açık bir şey görünmeyecek şekilde.

https://www.google.com.tr/maps/place/Karaburun+Plaji/@37.6317463,31.5488599,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x5016f035246e73fc!8m2!3d37.6317463!4d31.5488599

Alp Necati Akıdan
Alp Necati Akıdan on Instagram


Yazıyı Puanla:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 kişi, 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir