Ballıkayalar Kanyonu Kocaeli Gezi Kamp

Ballıkayalar Kanyonu Kocaeli Gezi Kamp

Ballıkayalar kanyonu giriş çadır fiyatı ücreti , ballıakyalar kanyonu rota nerede yol tarifi , kocaeli kamp çadır karavan alanı
Ballıkayalar Kanyonu hakkında bilgi tavsiye öneri ücret ve fiyatları sizler ile paylaşacağım.

Ballıkayalar kanyonu Koca eli ilimizin Gebze ilçesini bağlı Tavşanlı Köyü bölgesinde bulunmaktadır. Günü birlik aktiviteler için çok tercih edilen bir bölge. Ballıkayalar ulaşmak için Tavaşnalı Köyü içerisinden geçerek 5 dakika sonra Ballıkayalar yol ayrımını göreceksiniz. Biraz ilerledikten sonra küçük bir gölet göreceksiniz az ilerisinde ahşap yapılar göreceksiniz o alan kanyon girişi.

Kanyonun uzunluğu yaklaşık 2 km ancak çok fazla engel ve engebe bulunmuyor oldukça kolay bir rota. Ballıkayalar kanyonun ilk birkaç yüz metresi çok kolay. Bir süre sonra kanyonun ikinci etabına varacaksınız.Kanyon duvarlarında tırmanış eğitimleri de yapılmaktadır. Burada kanyon bitti sanabilirsiniz ancak yanılıyorsunuz , kayalara tırmanıp derenin yukarısına çıkıyorsunuz ve derenin en güçlü olduğu kısımı görüyorsunuz dikkatlice kayaların üzerinden geçmelisiniz. Burada yan bir geçit göreceksiniz vadiye geçidi çok yorucu ama hiç bir tehlikesi bulunmuyor.

Bu geçit 1.5 km uzunluğunda. Ancak bu yorgunluğun üstüne karşınıza çıkacak olan şelale ruhunuzu rahatlatacak yorgunluğunuzu alacaktır. Karşınıza çıkan şelalenin üzerinden yukarıya çıkarak devam edin. Bu etabın sonunda bir şelale ve küçük bir gölet çıkacak karşınıza. Ağaçlardan destek alarak yukarı çıkabilirsiniz. Vadiye ulaştığınızda zamanın çok hızlı geçtiğini düşüneceksiniz. Bu yürüyüş ortalama 2-3 saat sürüyor.

Kamp Alanı


Giriş bölgesinde ve gölet etrafında çadır kurarak kamp yapabilirsiniz. Elbetteki başka alanlarda da düzlükler var çadır kurmak için ben bahsettiğim alanı öneriyorum. Geceleri serin olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir.

Verilen Hizmetler


  • Otopark
  • Çadır alanı
  • Mangal alanı
  • Masa sandalye
  • Tuvalet

Fiyatlar Ücretler


– Otopark Ücreti 10 TL

– Çadır ücreti 40 TL

– İşletmelerin yiyecek içecek fiyatları uygun

Dikkat Edilmesi Gerekenler


– Bu alanda yüzmeyi önermiyorum çünkü çevredeki tarım alanlarında tarım  ilaçlamaların dan dolayı su tehlikeli hale gelebiliyor.

– Araç ve insanlardan ücret alınıyor.

– Bahar aylarında dere suyu yükselip coşabiliyor. Bu nedenle dikkatli olunmalı.

– Kayalar üzerinde ilerleme ile fazla bir tecrübeniz yok ise turizm işlemeleri ile bu rotalara katılabilirsiniz.

– Yürüyüş için uygun kıyafetler giymelisiniz

Ballıkayalar Yol Tarifi


 

center>**----------------------------------------------**
Soru ve görüşlerinizi Yorum olarak yazabilirsiniz, kısa sürede cevap verilecektir.
-------------------------------------------------

Bir cevap yazın