Ballıkayalar Kanyonu Kocaeli Gezi Kamp


Ballıkayalar kanyonu 2022 yılı giriş çadır fiyatı ücreti , ballıakyalar kanyonu rota nerede yol tarifi , kocaeli kamp çadır karavan alanı

Genel Bilgi


Ballıkayalar Kanyonu hakkında bilgi tavsiye öneri ücret ve fiyatları sizler ile paylaşacağım.


Ballıkayalar kanyonu Koca eli ilimizin Gebze ilçesini bağlı Tavşanlı Köyü bölgesinde bulunmaktadır. Günü birlik aktiviteler için çok tercih edilen bir bölge. Ballıkayalar ulaşmak için Tavaşnalı Köyü içerisinden geçerek 5 dakika sonra Ballıkayalar yol ayrımını göreceksiniz. Biraz ilerledikten sonra küçük bir gölet göreceksiniz az ilerisinde ahşap yapılar göreceksiniz o alan kanyon girişi.

Kanyonun uzunluğu yaklaşık 2 km ancak çok fazla engel ve engebe bulunmuyor oldukça kolay bir rota. Ballıkayalar kanyonun ilk birkaç yüz metresi çok kolay. Bir süre sonra kanyonun ikinci etabına varacaksınız.Kanyon duvarlarında tırmanış eğitimleri de yapılmaktadır. Burada kanyon bitti sanabilirsiniz ancak yanılıyorsunuz , kayalara tırmanıp derenin yukarısına çıkıyorsunuz ve derenin en güçlü olduğu kısımı görüyorsunuz dikkatlice kayaların üzerinden geçmelisiniz. Burada yan bir geçit göreceksiniz vadiye geçidi çok yorucu ama hiç bir tehlikesi bulunmuyor.

ballıkayalar


 

Bu geçit 1.5 km uzunluğunda. Ancak bu yorgunluğun üstüne karşınıza çıkacak olan şelale ruhunuzu rahatlatacak yorgunluğunuzu alacaktır. Karşınıza çıkan şelalenin üzerinden yukarıya çıkarak devam edin. Bu etabın sonunda bir şelale ve küçük bir gölet çıkacak karşınıza. Ağaçlardan destek alarak yukarı çıkabilirsiniz. Vadiye ulaştığınızda zamanın çok hızlı geçtiğini düşüneceksiniz. Bu yürüyüş ortalama 2-3 saat sürüyor.

 

ballıkayalar

Kamp Alanı


Giriş bölgesinde ve gölet etrafında çadır kurarak kamp yapabilirsiniz. Elbetteki başka alanlarda da düzlükler var çadır kurmak için ben bahsettiğim alanı öneriyorum. Geceleri serin olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir.

 

Verilen Hizmetler


  • Otopark
  • Çadır alanı
  • Mangal alanı
  • Masa sandalye
  • Tuvalet

 

Fiyatlar Ücretler 2022 yılı


Tabiat Parkı Giriş ücretleri
– Şahıs: 11 TL
-Motor: 22 TL
-Araç: 33 TL

Konaklama Ücreti
– Çadır Ücretsiz
– Kamp alanı otoparkı 25 TL

– İşletmelerin yiyecek içecek fiyatları uygun

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler


– Bu alanda yüzmeyi önermiyorum çünkü çevredeki tarım alanlarında tarım  ilaçlamaların dan dolayı su tehlikeli hale gelebiliyor.

– Araç ve insanlardan ücret alınıyor.

– Bahar aylarında dere suyu yükselip coşabiliyor. Bu nedenle dikkatli olunmalı.

– Kayalar üzerinde ilerleme ile fazla bir tecrübeniz yok ise turizm işlemeleri ile bu rotalara katılabilirsiniz.

– Yürüyüş için uygun kıyafetler giymelisiniz

Ballıkayalar Yol Tarifi


yol tarifi

*** Kocaeli’de bulunan diğer kamp ve gezi alanları için tıklayınız.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.