Artabel Gölleri Tabiat Parkı | Gümüşhane Kamp


Artabel Gölleri Tabiat Parkı giriş ücreti 2022 yılı fiyatı hakkında bilgiler  nerede? Artebel Gölüne nasıl gidilir, ağaç evler bungalov konaklama fiyatları ücretleri, buzul gölleri hakkında bilgiler, yapılacak etkinlikler, Gümüşhane Artabel Gölleri

Artabel Gölleri Genel Bilgi


Sarp kayalıkları dere boyu şelaleleri ve el değmemiş doğası ile gidiş dönüş 16 km lik bir yürüyüş parkuruna sahip müthiş bir doğal güzellik. Soldaki dereyi takip ederseniz alt göl ve yukarı doğru kızıl göle ve irili ufaklı göllere, sağdaki dereyi takip ederseniz adalı göle ulaşırsınız.


En güzel göl tabiki Adalı Göl. Bu göle dökülen akarsuyu takip ederek zirveye tırmanırsanız tepede Buz Gölü olduğu söyleniyor yine dağa doğru baktığınızda gölün sağ yamacının arkasında da göller olduğunu yöre insanından öğrendik ama görmek nasip olmadı.

Yol nasıl diye sorarsanız Gümüşhane Gülaçar köyünden ulaşım sağlanıyor en son 2 km ye kadar tüm araçlar ile sorunsuz gidersiniz ancak yürüyüş parkurunun başladığı noktaya ulaşmak isterseniz altı yüksek bir araç şart.

(Tabiat parkı-Torul) Gümüşhane ilinin zirvesi Abdal Musa Tepesi’nde dorukların çevrelediği, sessiz buzul gölleri, otantik yaylalarıyla büyüleyici bir yer. Gavur (Balaban) Dağları çanağında kalıyor.


 

Kamp Alanları


Kamp alanı il merkezine 60 km uzaklıkta. Yemyeşil ağaçların arasına kurulmuş olan tesis Artabel Deresi kenarında. İlkbaharda hizmet vermeye başlıyor. Bungalovlar da mevcut. Yürüyüş alanları mevcut.

Ayrıca Tabiat parkı içerisinde Karavan – Çadır kamp kurabilirsiniz.

 

artebel gölleri

 

Esentepe Vadisi ‘ni örten sis bulutlarını seyrederken, etrafta bulunan yirmiden fazla buzul gölünü ziyaret edebilirsiniz. Tabiat parkı içinde en büyük buzul gölü Yıldız Gölü ve koruma altında. 141 bitki türünü bulunduruyor.

 

Fiyatlar Ücretler 2022 yılı


GİRİŞ ÜCRETLERİ
Şahıs 5 TL
İndirimli Şahıs 2,5 TL
Bisiklet 5 TL
Motosiklet 10 TL
Otomobil, kamyonet 15 TL

Yapılacak Etkinlikler


Diğer buzul gölleri;Acemboli 2 adet,Artabel  5 adet,Beşgöller 5 adet,Yıldız (Torul) , Karagöller 3 adet ,Yıldız (Şiran), Suyungözü ve daha birçok buzul gölü bulunuyor. Buzul göllerine yürüyerek ulaşabilirsiniz.

 

Artebel Gölleri Nerede Yol Tarifi


artabel gölleri yol tarifi

 

*** Gümüşhane ‘de bulunan diğer kamp ve gezi alanları için tıklayınız.

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.