Artabel Gölleri | Gümüşhane Kamp

Artabel Gölleri | Gümüşhane Kamp:

(Tabiat parkı-Torul) Gümüşhane ilinin zirvesi Abdal Musa Tepesi’nde dorukların çevrelediği, sessiz buzul gölleri, otantik yaylalarıyla büyüleyici bir yer. Gavur (Balaban) Dağları çanağında kalıyor.

Kamp Alanları:

Kamp alanı il merkezine 60 km uzaklıkta.Yemyeşil ağaçların arasına kurulmuş olan tesis Artabrl Deresi kenarında.İlkbaharda hizmet vermeye başlıyor. Bungalovlar da mevcut. Yürüyüş alanları mevcut.

Esentepe Vadisi ‘ni örten sis bulutlarını seyrederken,etrafta bulunan yirmiden fazla buzul gölünü ziyaret edebilirsiniz. Tabiat parkı içinde en büyük buzul gölü Yıldız Gölü ve koruma altında. 141 bitki türünü bulunduruyor.

Yapılacak Etkinlikler:

Diğer buzul gölleri;Acemboli 2 adet,Artabel  5 adet,Beşgöller 5 adet,Yıldız (Torul) , Karagöller 3 adet ,Yıldız (Şiran), Suyungözü ve daha birçok buzul gölü bulunuyor. Buzul göllerine yürüyerek ulaşabilirsiniz.

 

Nerede Yol Tarifi:

Okan Asil

Doğaya olan tutkum şehrin kalabalığından uzaklaşarak kamp ve geziler yapamam ile başladı. Doğal güzelliklerin korunması ile sürdürülebilirliğinin sağlanması ve farkındalık yaratabilmek için doğal alanlar hakkındaki tecrübelerimi sizler ile paylaşmaktayım.
Yazıyı Puanla:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 kişi, 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir