Arapapıştı Kanyonu Aydın | Kamp Gezi Bilgi


Arapapıştı kanyonu nerede , yol tarifi , fiyat ücret bilgisi , tekne turu , kamp , gezi , ulaşım , etkinlikler, arap apıştı

Genel Bilgi


Arapapıştı Kanyon’u Aydın ilimizin Bozdoğan ilçesine bağlı Kemer mahallesinde yer almaktadır. Aydın merkeze 68 kilometre, Muğla merkeze 81 kilometre, İzmir merkeze 215 kilometre,  Antalya merkeze 303 kilometre, Ankara merkeze 594 kilometre, İstanbul merkeze 673 kilometre  mesafede bulunmaktadır. Arapapıştı Kanyonu yoluna girdiğinizde yolun biraz dar ver çok virajlı olduğunu fark edeceksiniz bu konuda dikkatli olmalısınız. Aracınız yoksa sabah saatlerinde Arapapıştı kanyonuna otobüs kalkıyor ve akşam saat 19:00 da geri şehre dönüş yapıyor.


Arapapıştı Kanyon’u adını bir rivayete göre doğal güzelliği ve bol su kaynağından dolayı bir arabın burayı görüp şaşkınlık içinde kalmasından geldiği söyleniyor. Gerçekten de doğa harikası bir yer. Muhteşem ormanın içinde masmavi suyu ile bizleri etkiledi. Ben görülmesi gereken yerlerden biri olarak düşünüyorum. Arapapıştı kanyonu Kemer Barajı ile bağlantılı.

Tekne turlarına binerek güzel vakit geçirebilirsiniz. Belediyenin sağlamış olduğu bir hizmet ve teknede rehber eşliğinde geziyorsunuz. Tekne turları gidiş 1 saat dönüş 1 saat toplam 2 saat sürüyor. Şuan için tekne turunun bir eksikliği mevcut. Tekne turunda herhangi bir yiyecek veya içecek hizmeti verilmiyor. Umarım bu eksiklik kısa zaman içerisinde giderilir. Siz her ihtimale karşı yanınıza atıştırmalık ve suyunuzu alın.

arapapisti

arapapisti


Tekne turu genel olarak güzel. Bazı bölgelerde şaşırıyorsunuz. Özellikle ben Kaya mezarların olduğu bölgeden çok keyif aldım ve diğer bir keyif aldığım an ise koca dağın baştan aşağı yarılmış ve içerisindeki oda gibi yerleri görünce çok şaşırmıştım. Tahminimce asırlar önce orada su kaynağı kanyona akıyordu.Yaz aylarında su buharlaştığı için dönem dönem tekne turları iptal ediliyormuş bilgisini edindim. Biraz tuhaf gelmişti ama sonra coğrafi yapısına bakınca mantıklı geldi.

Tekne turlarının olduğu iskeleden kanyonu göremiyorsunuz bunu için seyir terasına çıkmanız gerekiyor. Yani gittiğinizde şaşırabilirsiniz hani kanyon nerede diyerek. Seyir terasının tarifi zor bu yüzde oradaki işletmelere sorup bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.

Bölgede bulunan restoranlarda Kemer Baraj gölünün balıklarını tadabilirsiniz.

arapapisti

arapapıştı tekne turu

Kamp Alanı


Gölün kenarındaki boş arazilere çadırınızı kurabilirsiniz. Şuan için camping veya konaklama işletmesi bulunmuyor.

 

Verilen Hizmetler


 • Tekne turu
 • Yiyecek içecek işletmeleri
 • Otobüs & minibüs

 

Yapılacak Etkinlikler


 • Tekne turu
 • Doğa fotoğrafçılığı
 • Seyir terasında kanyonun izleyebilirsiniz.
arapapisti

arapapisti

Fiyatlar Ücretler 2022 yılı


Tekne Tur ücreti tam bilet = 50 TL
Tekne Tur ücreti öğrenci bileti = 40 TL
*** Arapapıştı’ya giden dolmuşlar bazen extra 30 tl istiyordu, şuan durum nedir bilmiyorum
*** Yiyecek & içecek ücretleri biraz pahalı örn: Köfte ekmek 45-55 TL

Dikkat Edilmesi Gerekenler


 • Tekne turu için telefon ile arayıp randevu almanız gerekiyor.
 • Nakit taşımanızda fayda var.
 • Yolu tek şeritli ve virajlı dikkatli olunmalı.
 • Yaz aylarında tekne turları iptal olabiliyor.

Rezervasyon: 0 542 305 9585

 

Arapapıştı Yol Tarifi


2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

  • Cemil on Haziran 25, 2020 at 3:48 pm
  • Cevapla

  Arapapisti kanyonu görsel terası Denizli il sınırları içerisinde dir. Tekne turu kral mezarlığı gezisi Aydın ili sınırlarından gerceklesmektedir. Denizliden hakkında c bahsetmemis olmanız ayrıca uzucy

  1. İçeriğimizi tekrar güncellediğimizde Denizli ilimiz ile ilgili olan kısmına yer vereceğiz, öneriniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.