Altınbeşik Mağarası Hakkında Bilgi


Altınbeşik Mağarası Milli Parkı nerede, nasıl gidilir, yol tarifi, 2022 yılı giriş bot kiralama ücreti kamp çadır fiyatı, yorum, öneri, Antalya

Altınbeşik Mağarası Hakkında Genel Bilgi

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı Antalya ilimizin İbradi ilçesine bağlı Ürünlü mevkiinde bulunmaktadır. Ulaşımı asfalt yol ile sağlanmaktadır. Altınbeşik Mağarasına gidebilmek için öncelikle Milli Park’a giriş ücreti ödemeniz gerekmektedir (Güncel fiyatlar aşağıdaki başlıkta).

Altınbeşik Mağarasının en önemli özelliği mağaranın içerisinde birçok göl bulunmasıdır. Göllerin üzerinde şişme botlar ile gezme olanağınız var. Bunun için mağara girişinde botların bulunduğu yere ödemeyi yapıyorsunuz size bir rehber eşlik ederek mağaranın belirli bir yerine kadar göl üzerinden ilerliyorsunuz ( Bot kiralama güncel fiyatı aşağıdaki başlıkta).

Rehberlerin vermiş olduğu bilgiler oldukça etkileyici. Mağaranın içerisinde bot ile gezmek çok farklı bir tecrübe oluyor. Dünyada bu şekilde bir doğal yapı bulmak oldukça zor. Mağaranın uzunluğu 2,5 km ancak bot ile gezilebilecek olan 350 metre çok uzun sürmüyor 20 dakika sürüyor. Dünya gözüyle görülmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum.

Altınbeşik Mağarası Galeri

2022 Yılı Giriş Ücretleri Fiyatları

Şahıs13 TL
Motor26 TL
Araba39 TL

2022 Yılı Bot Kiralama Ücretleri Fiyatları

Kişi Başı39 TL

* Botlar 8 kişilik, yoğunluk olduğunda 7 veya 8 kişi bot ücreti verdiğinde bot hareket ediyor. Yoğunluk yok ise beklemenize gerek kalmıyor. Herkese şişme can yeleği veriliyor.


Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Yanınızda nakit para bulundurun.
  2. Milli parka giden yol çok virajlı ve dar. Acele etmeden yavaş yavaş gidiniz.
  3. Mağara gölü yüzmek için uygun değil.
  4. Bota biniş ve inişlerde biraz suyun içine girmeniz gerekiyor. Dilerseniz yanınızda deniz ayakkabısı veya terlik götürebilirsiniz.

Altınbeşik Mağarası Yol tarifi

Yol Tarifi

2022 Fiyatları

2022 Yılı Milli Park Giriş Ücretleri
2022 Yılı Milli Park Konaklama Ücretleri
2022 Yılı İndirimli Ücretler


********
YORUM , GÖRÜŞ VE SORULARINIZA EN KISA SÜREDE CEVAP VERİLMEKTEDİR.
********

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://kampgunlugu.com/altinbesik-magarasi-hakkinda-bilgi/

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.