Amasra’nın yeşilliğine ve temiz plajlarına olan merakımızı gidermek için yola çıktık. Önce Amasra merkezde biraz turladık. Daha sonra araştırmalarımız ile karar verdiğimiz Akarsu Camping’e gitmeye karar verdik. Akarsu Camping tahmin edebileceğiniz gibi Barış Akarsu ile alakası var. Sahipleri Barış Akarsunun akrabalarının. Aradık ve kamp alanında yer olup olmadığını öğrendik.

Hemen yola çıktık Akarsu Camping de pansiyonlarda bulunuyor. Biz kamp alanını tercih ettik. Cennetten bir köşe diyebiliriz. Çalışanlar mükemmel insanlar. Hiç kalabalık değil. Ayrıca sabahları çok güzel bir kahvaltı tabağı yapıyorlar hemde 15 TL ayrıca kamp alanı çadır ücreti 30 TL. O manzaraya bu ücretler hiç bir şey emin olun. Duş (sıcak su ) ve tuvalet hizmetleri ücretin içerisinde. Uçuruma benzer bir yerde balkon yapmışlar. Balkonun mazarasında oturup biranızı çayınızı yudumlayarak keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Akarsu Camping
  Akarsu Camping
 • Akarsu Camping
  Akarsu Camping
 • Akarsu Camping
  Akarsu Camping
 • Akarsu Camping
  Akarsu Camping
 • Akarsu Camping
  Akarsu Camping
 • Akarsu Camping
  Akarsu Camping
 • Akarsu Camping
  Akarsu Camping
 • Amasra Liman
  Amasra Liman
 • Amasra Yokuş
  Amasra Yokuş

Çadırımızı kurduk . Hemen 50 metre ilerimizdeki denize koşarak girdik  Plajı kum değil taş. Ama taşlar yuvarlak olduğu için hiç bir sıkıntı yaşamadık. Denizin temizliği ve berraklığı mükemmel. Denize girip plaja karşı döndüğünüzde müthiş bir manzaraya karşı yüzebilirsiniz. Deniz anaları ile birlikte yüzdük ama sanırım zehirli değillerdi bir şey olmadı. Akşamda deniz dalgalarını dinlemek için sahile indik ve gök yüzünde Samanyolu görünüyordu. Huzuru arayanlar için tavsiye edebileceğim bir yer. Yabani hayvan yok sivrisinek bile yok. Denizin derinliği güzel dalgalıda değil. Güzel bir kamp olmuştu tekrar gitmeyi düşünüyorum.

 

 

Nasıl Gidilir ? Nerede , Rota , Yol Tarifi

2 YORUMLAR

 1. Akarsu kampigte iki gün kaldık döndük muhteşemdi işletme sahipleri Abdullah abi ve eşi Fikriye abla evine misafir gelmiş gibi davranmaları ve çok güler yüzlü olmaları ile kaldi aklimda. Her yer tertemiz ablanin elinden çamaşır suyu düşmüyor o derece: )). Ortak kullanim alanlari şimdiye kadar gördüğüm en temiz yerlerdendi mutfak piril pırıl Tuvaletlerde sabun tuvalet kağıdı eksik olmuyor. Kamp alanı sessiz sakin dalga sesleri eşliğinde huzurlu bir ortam sağlıyor. Denize girmek pek mümkün olmasada gün batimini izlemek keyifli, manzararasi muhteşem bir yer.. Herşey için teşekkür ederiz. tekrar yolumuz düşerse kalacagimiz tek yer Akarsu kamping :))))

 2. Plaj dedikleri taşlık alan. O kadar pis ki çöpler vs biz toplayıp yaktık. İşletme pek karışmıyor deniz kısmına. Ayrıca suyu yüzmek için hiç elverişli değil. Kahvaltı 15tl de ucuz değil bence.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.