Adalardaki Kamp Yasağı

Adalardaki Kamp Yasağı:

Adalar Belediyesinden Mail var…

Son günlerde adalardaki kamp alanlarındaki yasaklar çok tepki çekmişti. En son Burgazada da kamp yapan 54 kişiye Ateş yaktıkları gerekçesiyle helikopter ve teknelerle ile operasyon yapılmıştı. Çevreyi kirletmenin ve sit alanlarının zarar görmesine tabiki hiç bir doğa sever izin vermez. Keşke bütün kampçılar çevresine duyarlı olsaydı demekten başka bir şey diyemiyoruz…

T.C.

ADALAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Zabıta Müdürlüğü

İlgi: 06.06.2017 tarih ve 5350 sayılı kayda giren e-posta

İlgili sayılı e-posta Büyükada Zabıta Birimlerince incelenmiş olup, İlçemiz Adaların tamamı sit alanı olarak belirlenmiş olup, bu alanların , ormanlık alanda olması buradaki kamp yapanların ateş yakmaları neticesinde yangın riskinin olduğu, ayrıca alanlara naylon poşet, plastik tabak, konserve kutusu, pet şişeleri ve gezinti kirliliğine sebebiyle verdikleri nedeniyle izin verilmemekte ve kaldırılmaktadır.

 

 

 

 

Okan Asil
Doğaya olan tutkum şehrin kalabalığından uzaklaşarak kamp ve geziler yapamam ile başladı. Doğal güzelliklerin korunması ile sürdürülebilirliğinin sağlanması ve farkındalık yaratabilmek için doğal alanlar hakkındaki tecrübelerimi sizler ile paylaşmaktayım.


Yazıyı Puanla:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Puan Yok)
Loading...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir